Druhy orgasmů aneb jak prožíváme vyvrcholení

Příjemné pocity, brnění konečků prstů, pocit štěstí a hlava v oblacích. Mňam, tohle je orgasmus. Kdo by ho nemiloval? Poznejte všechny jeho druhy a naučte se je rozeznávat.

Orgasmus je kouzelná věc – dokáže sbližovat, prohlubovat pocity štěstí, zmírňovat bolesti i prodlužovat život.

Orgasmus je kouzelná věc – dokáže sbližovat, prohlubovat pocity štěstí, zmírňovat bolesti i prodlužovat život. Dneska se mu mrkneme na zoubek a odhalíme vám všechna tajemství. Připraveni?

Jak poznat orgasmus?

Začneme od úúplného začátku. Jak takový orgasmus vlastně vypadá? Stručně a jednoduše ho můžeme popsat jako intenzivní fyzickou rozkoš, kterou doprovází svalové kontrakce v pánevních svalech. Ach!

Pánský orgasmus jde navíc ruku v ruce s ejakulací. Výstřik však není podmínkou, někdo umí dosáhnout rozkoše i bez jediné kapičky. To koukáte, co?

Fáze orgasmu

Možná jste netušili, že i tak příjemná věc má svůj řád. Základní 4 fáze orgasmu vykoumali a popsali William Masters a Virginie Johnsonová na Washingtonské univerzitě. Mrkněte na seriál Masters of Sex, který dokumentuje jejich zajímavé objevování, bude se vám líbit.

 

1. Fáze počátečního vzrušení
Puls se zrychluje, krev se hrne do intimních partií. Genitálie topoří a tmavnou. Začínají se dít velké věci.

2. Fáze plného vzrušení
Tuhnou varlata, spodní část penisu pulzuje. Vagina se rozevírá a klitoris se odhaluje. Už jsme skoro tam!

3. Vyvrcholení
Dýchání zrychluje, tep stoupá. Svaly se stahují a uvolňují. Přichází ejakulace a pocit maximálního štěstí. YOOooo, to je boží.

4. Postorgasmická fáze
Svaly se uvolňují, tělo se vrací do normálního stavu. To bylo žůžo, že?

Příjemné pocity, brnění konečků prstů, pocit štěstí a hlava v oblacích. To je orgasmus.

Druhy ženského orgasmu

Ženský orgasmus je věda, ať už se jedná o jeho dosahování nebo počet druhů. A jak dlouho taková libůstka, doprovázená svalovými stavy v dolní třetině pochvy, vlastně trvá? Obvykle od 3 do 50 sekund.

Klitoridální orgasmus

Klitoridální orgasmus je nejsnadněji dostupný ze všech orgasmů. Jupíí! Často to také bývá první typ vyvrcholení, který se ženám poštěstí. Tenhle čudlíček prostě umí zázraky.

Vaginální orgasmus

Vaginální orgasmus je už pro některé ženy hůře dosažitelný. Což je škoda, protože dámy, které měly tu čest ho ochutnat, jej popisují jako mnohem silnější než klitoridální. Ale nezoufejte, všechno chce svůj čas i trénink.

 • Jak dosáhnout vaginálního orgasmu?
  Cesta k vaginálnímu orgasmu vede přes tajuplný bod dámské rozkoše – k jeho vypátrání můžete použít například speciální vibrátory na bod G. Při sexu se pak spolehněte na polohu “na koníčka“. Hyjé!

Kombinovaný orgasmus

Kombinovaný orgasmus přichází po současné stimulaci bodu G a klitorisu. YOOoo, orgasmické vlny vycházející ze dvou citlivých místeček najednou jsou vážně žůžo labůžo.

 • Jak dosáhnout kombinovaného orgasmu?
  Vyzkoušejte třeba polohu na pejska – až to do vás bude partner bušit zezadu, vy mezitím můžete rozmazlovat svůj klitoris minivibrátorem nebo masážní hlavicí.

Děložně čípkový orgasmus

Teď to bude možná trochu ezo. Cervikální orgasmus zasáhne celé tělo a je silně emocionální. Během děložně čípkového orgasmu se žena celá třese, vibruje a vydává zvláštní zvuky, někdy i ztrácí kontrolu nad svým tělem. Týýýjo.

 • Jak dosáhnout děložně čípkového orgasmu?
  Dlouhou stimulací vaginy doprovázenou naprostou oddaností a prací s vnitřní energií. Důležitá je také velikost penisu, takže pokud k vaší lásce nebyla příroda tolik štědrá, vyzkoušejte prodlužující návleky na penis.

Mokrý orgasmus

Mokrý orgasmus nebo také ženská ejakulace je výron (někdy i obrovitááánský výstřik) tekutiny, ke kterému dochází při stimulaci těch správných míst. Squirt se dostavuje bezprostředně před nebo v průběhu orgasmu. Střík!

Klitoridální orgasmus je nejsnadněji dostupný ze všech orgasmů. Jupíí! Často to také bývá první typ vyvrcholení, který se ženám poštěstí. Tenhle čudlíček prostě umí zázraky.

Spontánní orgasmus (noční)

Víte, že můžete vyvrcholit i bez jakéhokoliv doteku? Fakt yoo? Některé samovolné orgasmy mohou být vyvolány hlubokým dýcháním nebo mozkovou činností během vzrušujícího erotického snu. Ať žijí čuňačinky!

 • Jak dosáhnout spontánního orgasmu?
  Těžko říct, tohle je docela záhada. Můžete však lehce nakopnout své podvědomí – čtěte erotické romány, sledujte prasárničky na porno webech, představujte si sex nebo si to před spaním udělejte hezký. Vaše mysl se tak naladí na žhavou vlnu a možná vás odmění příjemným probuzením.

Anální orgasmus

Anální orgasmus sice není tak běžný, ale rozhodně to není nějaký mýtus. Zadní vrátka totiž skrývají nespočet nervových zakončení, která umí vyvrcholení vykouzlit. Takže šup tam s ním.

 • Jak dosáhnout análního orgasmu?
  Univerzální recept na anální orgasmus asi neexistuje, zaručujeme vám však, že kombinovaná stimulace análku a vaginy či klitorisu vás vystřelí do vesmíru.

Prsní orgasmus

Sice jich není mnoho, ale i tak na světě existují ženy, které dosáhnou orgasmu pouhou stimulací bradavek. Doktor Herbert Otto zkoumal tento druh orgasmu v jedné ze svých studií. Nečekaných 29 % z 213 žen prsní orgasmus zažilo. Wow!

 • Jak dosáhnout prsního orgasmu?
  Vyzkoušejte vakuové pumpičky na bradavky, které vaše čudlíčky pořádně prokrví, a pak je stimulujte tak, jak vám to bude příjemné. Uvidíte, třeba se to podaří i vám.

Vícenásobný orgasmus

Vícenásobné orgasmy nejsou ničím ojedinělým. Multiorgasmické ženy umí prožít několik orgasmů po sobě během jednoho sexu nebo masturbace. V tomto ohledu mají dámy mnohem větší štěstí než muži, kteří po jednom orgasmu zpravidla na nějakou dobu odpadnou.

Orgasmus během porodu

Ano, i tohle je možné. U přirozeného porodu, který není významně ovlivňován medicínskými zásahy, se v těle ženy aktivují stejné hormony jako u sexu, což může mít za následek silný orgasmus. Zní to ale hodně neuvěřitelně, že? Auvajsky.

Druhy mužského orgasmu

Co si budeme povídat, muži to mají v posteli mnoooohem jednodušší než ženy, a většina z nich je schopná dosáhnou orgasmu už pod dvou minutách masturbace… Možná jste však netušili, že orgasmus a ejakulace neprobíhají současně – nejprve orgasmus, poté ejakulace.

Orgasmus dosažený drážděním penisu

Muži většinou dosahují slastného konce pomocí stimulace penisu. Orgasmus je intenzivní a v drtivé většině případů končí ejakulací. Prostě brnkačka.

 • Jak na orgasmus dosažený drážděním penisu?
  S penisem lze zažít mnohá dobrodružství, takže kromě sexu nebo klasické masturbace s Ančou Dlaňovkou či erotickými pomůckami, si muži mohou dopřávat také blowjob, boobjob, footjob a další úžasné věci. Super!

Muži většinou dosahují slastného konce pomocí stimulace penisu. Orgasmus je intenzivní a v drtivé většině případů končí ejakulací. Prostě brnkačka.

Orgasmus dosažený drážděním prostaty

Prostata je mužský bod G, věděli jste to? Při intenzivním dráždění tohoto bodíku (a to i bez dlachnění nádobíčka) lze dosáhnout silného orgasmu, který může být i bez ejakulace (v tomto případě z penisu vytéká pouze prostatická tekutina).

 • Jak na orgasmus dosažený drážděním prostaty
  Rozmazlovat prostatu lze prsty nebo erotickými pomůckami, jako jsou anální kolíky, dilda či dilatátory. Masírovat ji můžete nepřímo přes hráz, nebo vnitřně přes anální otvor nebo močovou trubici. YOO, to bude žůžo!

Orgasmus vyvolaný současnou stimulací penisu a prostaty

Mnoho mužů nechce přiznat, že po něčem takovém touží. Řeč je o současné stimulaci penisu a prostaty, která způsobí neuvěřitelný nárůst sexuální energie, která vede až k silnému orgasmu. Mňam!

 • Jak na orgasmus vyvolaný současnou stimulací penisu a prostaty
  Vyzkoušejte například sex nebo masturbaci se zavedeným análním kolíkem v prdelce. Nestyďte se, bude to báájo.

Orgasmus bez ejakulace

Mistři vícenásobných orgasmů jich umí zažít hned několik, a to bez ejakulace. Ta většinou přichází až s posledním vyvrcholením. To koukáte, co?

 • Jak na orgasmus bez ejakulace
  Chce to velkou porci sebeovládání a hodně tréninku. Přečtěte si knihu Multiorgasmický muž a naučte se ovládat své tělo i rozkoš.

Bonus na konec: Společný orgasmus

Známe to z milostných filmů – páreček se nažhaví, rozdají si to a celé divadélko končí bouřlivým společným orgasmem. Že to takhle doma neumíte? Není divu, protože společný orgasmus není vůbec jednoduchý. Ne nadarmo se říká, že muži jsou z Marsu a ženy z Venuše… jsme prostě jiní.

Pamatujte si však, že každý orgasmus je dobrý orgasmus. A taky, že sex je cesta, která je boží i bez vyvrcholení. Mňam.