97 položek celkem
Nahoru
Další produkty
Vůně do bytu

Yooo, co to tady tak krásně voní? Vůně do bytu rozmazlí všechny vaše čichové buňky a provoní každičký centimetr vašeho domova. Potěšte sebe a udělejte dojem na své návštěvy.

Vykouzlete si dokonalou atmosféru. Vůně do bytu jsou třešničkou na dortu každého interiéru. Na první dobrou se můžou zdát jako pouhá drobnost, ale ve skutečnosti završují proměnu vašeho interiéru v útulný domov. YOOoo, teď se vám bude sexovat jedna báseň.

Jaké bytové vůně pro vás máme?

Jůůů, co to tady voní? V této kategorii najdete nejrůznější vonné svíčky, aroma difuzéry, katalytické lampy i aromalampy a různé bytové parfémy a osvěžovače vzduchu mnoha opojných vůní. Tak si vyberte aroma dle svého vkusu a vytvořte si okouzlující a jiskřivou atmosféru.


Jak využít bytové vůně?

Použití bytových vůní je velmi jednoduché. Pokud si chcete užívat v obývacím pokoji, koupelně nebo ložnici příjemnou a dlouhotrvající vůni, můžete se rozhodnout pro aroma difuzér – je ideální třeba pro relaxaci po práci nebo zakrytí nežádoucích aromat.

Pokud si chcete užít vůni jen v určitý moment, budou pro vás ideální svíčky. Jakmile už jste dostatečně nasyceni vůní, stačí svíčku sfouknout. Jsou k dispozici v mnoha různých vůních, od ovocných po luxusnější a sofistikovanější. YOOoo, a vytvoří žůžo romatickou atmošku.

Pro intenzivnější zážitek z vůně vyzkoušejte katalytické lampy a aromalampy, které můžete použít jak v interiéru, tak v exteriéru. Do aromalampy můžete nalít i různé éterické oleje, které mají blahodárný vliv na vaši mysl i zdraví.

Osvěžovače vzduchu jsou skvělé pro udržení svěží vůně v koupelně či na záchodě po celý den. Jakmile se objeví nějaká nepříjemná vůně, stačí ji zahnat osvěžovačem. Nespoléhejte se ale jenom na něj, na větrání a čerstvý vzduch prostě nemá.

Bytové parfémy určené na ložní prádlo stačí nastříkat nad polštář a jejich příjemná vůně připraví vaši mysl na klidný spánek. Vonné sáčky a archy stačí pověsit nebo položit třeba do skříně s oblečením.

Jak dlouho trvá, než vůně provoní místnost?

Zde jsou některé faktory, které mohou ovlivnit rychlost šíření vůně:

 • Typ vůně do bytu – aerosolové spreje a elektrické difuzéry mohou vůni uvolňovat do vzduchu rychleji, protože používají mechanické nebo elektrické prostředky k rozptylu vůně.
 • Koncentrace vůně – vyšší koncentrace vůně může znamenat, že se rychleji šíří. Příliš silná vůně ale může být obtěžující, zejména v menších místnostech.
 • Velikost místnosti – větší místnosti mohou vyžadovat více času na to, aby se vůně rovnoměrně rozšířila.
 • Cirkulace vzduchu – dobrá cirkulace vzduchu může pomoci šířit vůni rychleji po místnosti. Otevřená okna nebo použití ventilátoru mohou tento proces urychlit.
 • Teplota v místnosti – vyšší teploty mohou způsobit rychlejší odpařování vůně do bytu a tím i rychlejší šíření vůně.

Obecně platí, že většina bytových parfémů začne uvolňovat vůni do vzduchu téměř okamžitě po aplikaci. Nicméně kompletní rozšíření vůně po celé místnosti může trvat několik minut až několik hodin, v závislosti na výše uvedených faktorech.

Jak lze ovlivnit intenzitu bytové vůně v místnosti?

Intenzitu vůně můžete ovlivnit typem vybraného bytového parfému:

 • Aerosolové spreje – mají obvykle rychlý účinek, protože se vůně uvolňuje ve formě jemného aerosolu, který se rychle šíří po vzduchu. To může vést k relativně rychlému nárůstu intenzity vůně v místnosti po aplikaci spreje.
 • Elektrické difuzéry – uvolňují vůni postupně, neboť zahřívají nebo vypařují tekutý parfém. Intenzita vůně může být konstantní nebo regulovatelná, což umožňuje jemnější rozložení vůně v průběhu času. Některé elektrické difuzéry nebo spreje umožňují regulovat intenzitu vůně. Můžete nastavit nižší nebo vyšší výkon v závislosti na tom, jak silnou vůni chcete.
 • Tyčinkové difuzéry – uvolňují vůni do vzduchu postupně. Intenzita vůně závisí na počtu tyčinek a na rychlosti, kterou se olej z tyčinek odpařuje.
 • Vonné vosky a svíčky – často poskytují jemnější a konstantní intenzitu vůně, protože vosk se pomalu taví a vůni uvolňuje postupně.
 • Spreje na textilie – mohou nabídnout rychlejší intenzitu vůně, zejména pokud jsou aplikovány přímo na povrch textilie, jako jsou závěsy nebo polštáře.
 • Přírodní bytové parfémy – vyrobené z přírodních esenciálních olejů mohou mít specifické vlastnosti. Některé mohou být intenzivnější než jiné.

Pokud chcete vůni zesílit, můžete aplikovat více bytového parfému. Mějte však na paměti, že přílišná koncentrace vůně může být obtěžující. Začněte s menším množstvím a postupně přidávejte podle svých potřeb.

Umístění parfémů ve strategických oblastech místnosti může pomoci zvýšit intenzitu vůně. Umístěte je blízko proudů vzduchu, jako jsou otevřená okna nebo ventilátory.

Pokud chcete snížit intenzitu vůně, zkontrolujte cirkulaci vzduchu v místnosti. Otevření oken nebo zapnutí ventilátorů může pomoci rozptýlit vůni a snížit její intenzitu.

Umístění více bytových parfémů v různých částech místnosti může pomoci vytvořit rovnoměrnější intenzitu vůně.

Jsou bytové vůně bezpečné pro domácí zvířata a děti?

Některé složky bytových vůní, zejména těch syntetických, mohou mít potenciálně nepříznivý vliv na zdraví domácích zvířat a dětí.

Domácí zvířata:

 • Citlivost – některá zvířata, zejména kočky, jsou mnohem citlivější na chemické vůně a látky než lidé. Použití bytových vůní s intenzivními syntetickými složkami může způsobit alergické reakce, dýchací potíže nebo jiné nepříjemné symptomy.
 • Jedovaté látky – některé syntetické složky a aromatické oleje používané ve vůních mohou být pro zvířata toxické, zejména pokud jsou vdechovány nebo přicházejí do kontaktu s kůží.
 • Alergické reakce – zvířata mohou vykazovat alergické reakce na určité složky bytových vůní, což může zahrnovat svědění, zarudnutí, vyrážky, otoky nebo problémy s dýcháním.

Děti:

 • Citlivost – malé děti, zejména novorozenci a kojenci, mají křehký a citlivý organismus. Vystavení intenzivním vůním může některým dětem způsobit nepohodlí nebo alergické reakce.
 • Dýchací problémy – děti jsou náchylnější k respiračním problémům, a proto mohou být náchylnější i na vdechování chemických látek v ovzduší. Intenzivní vůně u nich mohou zhoršit problémy s dýcháním.
 • Alergie – stejně jako u zvířat mohou i u dětí bytové vůně způsobovat alergické reakce, jako jsou svědění, vyrážky a otoky.

Pokud máte domácí zvířata nebo malé děti, měli byste zvážit použití přírodních bytových vůní s minimem syntetických složek, případně vůně do bytu, které garantují bezpečné použití v domácnosti se zvířaty nebo dětmi. Při výběru vůně zkontrolujte složení a raději se vyhněte produktům obsahujícím silné syntetické vůně.

Pamatujte také na to, že i když by bytové vůně mohly být bezpečné pro vás, nemusí být vhodné pro vaše domácí mazlíčky nebo malé děti. Pokud máte obavy o bezpečnost při používání bytových vůní ve svém domě, je dobré se obrátit na svého veterináře či pediatra.

Bytové vůně dotvoří atmosféru vašeho domova

Máme pro vás spoustu bytových vůní, tak si pojďte vybrat takovou, která se hodí k vašemu stylu, a udělejte z ní ozdobu vašeho domova. To bude vůůůůně!