Holení a depilace

20 položek celkem
Pánský krém na holení Heath London  150 ml 10259
Holení a depilace

Váš menhir či jeskyňka se pomalu ztrácí v chlupaté divočině? Holení a depilace promění prales v sexy kultivovaný trávníček nebo holou pláň. Jupí, to bude orálek! Konečně nebudete lovit chloupky mezi zoubky.

Dámy, chcete být hladká jako broskvička? Pusťte se do holení a depilace. Holicím strojkem vykouzlíte dokonale pěstěný vzhled svého lůna, nohou i podpaží

Pánové, na tvářích máte divočinu a v trenkách nepropustný prales? Pokud se zrovna nechystáte na rande s lesní žínkou, neváhejte a svůj chlupatý porost trochu zkraťte. Navíc oholení chloupků není jen estetickou záležitostí, pomůže vám i k lepšímu těsnění vakuových pump. Jupííí.

Vše co potřebujete k dokonalému oholení a depilaci

U nás najdete šikovné holicí strojky s vyměnitelnými hlavami pro co nejpohodlnější a nejpřesnější oholení či zastřižení chloupků i spreje a voňavoučké krémy na holení či péči o pokožku po depilaci. YOOoo, mít hladkou pokožku nikdy nebylo snadnější.

TIP: Úprava divokého houští není jen tak. Chcete mít hladké oholení bez podráždění? Brnkačka, stačí když se budete držet několika jednoduchých zásad. Hoďte očko do článku Jak oholit penis nebo Průvodce intimní hygienou pro ženy, kde se dozvíte, jak spolehlivě zatočit s intimními chloupky.


Rozdíl mezi epilací a depilací

Depilace je proces odstraňování viditelné části chloupků. Neodstraňuje kořen vlasu, takže nové vlasy začnou růst brzy po oholení. Mezi nejčastější metody depilace patří holení, voskování a použití depilačních krémů.

Epilace je proces odstranění chloupků včetně jejich kořene. Může být bolestivá a může způsobit podráždění kůže, ale výsledky jsou obvykle trvalejší než u depilace. Mezi nejčastější metody epilace patří voskování, epilátory, laserová epilace a elektroepilace.

Jaká kosmetika a pomůcky se používají na holení

  • Holicí strojky a zastřihovače – elektrický strojek je vhodný pro rychlé a efektivní holení. Existují různé druhy holicích strojků pro muže a ženy. Existují i speciální holicí strojky určené pro holení citlivých oblastí těla, jako jsou intimní partie.
  • Žiletky a holítka – tradiční metoda holení, kdy se používá jednorázová nebo opakovaně použitelná žiletka k odstranění viditelné části chloupků.
  • Holicí krémy a gely – pomáhají změkčit ochlupení a chrání kůži před podrážděním při holení.
  • Pěny na holení – mohou být použity na mokré kůži a pomáhají ochránit kůži před pořezáním a podrážděním při holení žiletkou.
  • Vosky na holení – využívají se především pro epilaci, ale mohou být použity také pro depilaci.
  • Exfoliační produkty – pomáhají odstranit odumřelé kožní buňky, což může zlepšit výsledky holení a minimalizovat podráždění.
  • Přípravky po holení – zmírňují podráždění a zarudnutí pokožky těsně po odstranění vousů či chloupků a předcházejí tvorbě bolestivých pupínků. Navíc pleť účinně hydratují a dodávají jí pocit svěžesti.

Jak vybrat správnou kosmetiku na holení

Při výběru správného holicího přípravku je třeba zvážit několik faktorů. Prvním z nich je typ pokožky. Holicí přípravky jsou často specificky navrženy pro určitý typ pokožky, jako je suchá, citlivá nebo mastná.

Důležité je také zvážit délku a tuhost vousů či chloupků. Pro delší a tvrdší vousy a chloupky jsou vhodnější holicí přípravky s vysokou viskozitou (např. gely), pro měkké a jemné chloupky a vousy přípravky s nízkou viskozitou (např. pěny).

Dalším faktorem je, zda se budete holit strojkem nebo břitvou. V neposlední řadě je dobré zohlednit své osobní preference ohledně vůně a ingrediencí obsažených v holicím přípravku.

Tipy před holením

Při holení je důležité nejen správně používat nástroje a postupy, ale také připravit pokožku, aby byla v co nejlepší kondici. Kromě klasického mytí obličeje by měl být součástí přípravy také peeling - tím se odstraní odumřelé kožní buňky a pokožka se zbaví zbytečného povlaku.

Dále by měla být pokožka hydratována, což může zabránit podráždění a pomoci rychlejší regeneraci. Kvalitní hydratace rovněž napomáhá k hladkému a snadnému holení a zabraňuje vysychání pokožky.

Tipy pro správné oholení strojkem či žiletkou

Nejprve ujistěte se, že používáte kvalitní holicí strojek a ostré břity. Na odstraňování dlouhých chloupků žiletku nepoužívejte, nejprve je zastřihněte. Poté dobře namočte obličej teplou vodou a rovnoměrně naneste pěnu, gel nebo krém.

Holení po směru růstu chloupků je šetrnější, ale nedocílíte dokonale hladkého oholení. Jak z toho ven? Ideální je se nejdříve holit po směru a na závěr to ještě vzít proti směru. Pokud to rovnou vezmete proti směru růstu, může to vést k podráždění, vyrážce a zarůstajícím chloupkům.

Při holení používejte krátké a rovné tahy a opakujte postup až do hladkého oholení. Nezapomeňte po holení použít hydratační krém či jiný přípravek po holení, který pomůže vaši pokožku hydratovat a zklidnit.

Depilace penisu či vaginy vyžaduje větší opatrnost. Chloupky neholte nasucho, jinak podráždíte kůži. Dopřejte si v koupelně dostatek času, aby kůže změkla a póry se otevřely. Ideální je se před holením napařit teplou vodou. Holte se po směru růstu chloupků - je to zdlouhavější, ale mnohem šetrnější.

Nezapomeňte pravidelně čistit a vyměňovat břity holicího strojku nebo holítka. Vyhnete se tak podráždění pokožky nebo bakteriálním infekcím způsobeným starými břity. Dbejte také na to, abyste holicí strojek skladovali na suchém místě mimo dosah vlhkosti a přímého slunečního záření.

Vyberte si své pomocníky pro dokonalé oholení

Přichystali jsme si pro vás spoustu kosmetiky a dalších pomocníků pro dokonalé oholení těla, tváře i klína. Chcete mít dokonale hladké tělíčko nebo perfektně zastřižené houští na tváři či v klíně? Tak už na nic nečekejte a pojďte si vybrat.