19 položek celkem
Tělový peeling Laino, 150 g
519 Kč
10058
Tělové peelingy

Toužíte po hebkém a neodolatelně hebkém těle? Máte ho mít. Udělejte si tělový peeling a mějte pokožku jako ze žurnálu. Účinné mikročástečky vás zbaví staré kůže, takže vám už nic nezabrání rozkvést. YOOoo, to bude žůžo!

Chcete mít neodolatelně heboučké tělo? Tak použijte tělový peeling (body scrub), který zbaví pokožku celého těla veškerých nečistot. YOOoo, to bude parádička!

Co umí tělový peeling?

Tělový peeling je kosmetická procedura, během které odstraňujeme (obrušujeme) odumřelé části pokožky. Tím se pokožka stává hladší a jemnější na dotek. Odstranění odumřelých buněk a nečistot z povrchu pokožky navíc může zlepšit čistotu a vyčistit ucpané póry.

Odstranění starých buněk stimuluje regeneraci nových buněk, což může pokožce dodat mladistvý vzhled. Pokožka bude vypadat osvěženě, revitalizovaně a zářivěji. Po tělovém peelingu navíc může pokožka lépe absorbovat hydratační krémy, tělová mléka, séra a další kosmetické produkty, což zvyšuje jejich účinnost.

Tělový peeling může pomoci vyrovnat tón pleti a snížit viditelnost hyperpigmentace, skvrn a nerovností. Pomáhá i proti akné a redukuje vznik nových pupínků. Po dovolené může tělový peeling pomoci odstranit odumřelé buňky a zvýraznit bronzové opálení.

Masáží během mechanického peelingu stimulujete cirkulaci krve, což zlepšuje průtok živin do kůže. I samotná masáž pokožky může být velice příjemná a pomůže odplavit stres.

ZRELAXUJTE SE: Dopřejte si tělový peeling během relaxačního rituálu v koupelně. Zajímá vás, jak na to? Inspirujte se v našem voňavém článku, kde se dozvíte, jak si vykouzlit skvělé domácí lázně


Typy tělového peelingu

  • Mechanický peeling – využívá drobné částečky, jako jsou jemná zrnka nebo mikroperly, které se jemně třou o pokožku a odstraňují odumřelé buňky. Může se jednat třeba o gely, krémy, mýdla či sprchové gely s obsahem malinkatých hrubých částeček.
  • Chemický peeling na tělo – používá chemické sloučeniny, jako jsou kyseliny (např. glykolová, salicylová či mléčná), aby se odstranila vrchní vrstva pokožky. Tyto sloučeniny rozpouštějí mezibuněčný spojivový materiál, který drží odumřelé buňky na povrchu pokožky.
  • Enzymatický peeling – využívá enzymy, které rozkládají proteiny v odumřelých buňkách. Nejčastěji se používají ovocné enzymy, například z ananasu nebo papáji.

Jak vybrat peeling na tělo

Nejprve zvažte, jaký typ pokožky máte – suchou, mastnou, smíšenou nebo citlivou. Každý typ pokožky může reagovat různě na různé druhy peelingu. Například na citlivou pokožku je vhodnější jemný a šetrný peeling, zatímco mastná pokožka většinou lépe reaguje na peeling na tělo s hlubším exfoliačním účinkem.

Rozhodněte se, proč chcete tělový peeling použít. Chcete odstranit odumřelé buňky, zlepšit texturu pokožky, zesvětlit pigmentové skvrny nebo zvýšit cirkulaci krve? Různé typy peelingu mohou mít různé účinky, takže vyberte ten, který odpovídá vašim cílům.

  • Cukrový peeling obsahuje měkká zrnka cukru a je ideální pro citlivou pokožku. Díky obsahu olejů má hydratační efekt a je tak vhodný i pro suchou pokožku.
  • Solný peeling má hrubší částice a poskytuje tak hlubší exfoliaci, což je vhodné pro mastnou pokožku a pro hrubší oblasti, jako jsou lokty a paty.
  • Kávový peeling – má tonizující účinky a vůni kávy. Obsahuje kofein, který může zvýšit cirkulaci krve a rozjasnit pokožku.
  • Chemický peeling – je vhodný spíše pro profesionální péči u dermatologa nebo kosmetičky.

Pokud preferujete přírodní produkty, hledejte peeling na tělo s přírodními složkami, jako je med, ovesné vločky či éterické oleje. Tyto složky mohou mít další pozitivní efekt pro pokožku, např. hydrataci či výživu.

Jestliže máte nějaké specifické problémy s pokožkou nebo se stále nemůžete rozhodnout, jaký body scrub vybrat, je dobré se poradit s dermatologem nebo odborníkem na péči o pokožku, který vám může doporučit vhodný produkt.

Tělový peeling nepatří na obličej

Peeling na tělo není vhodný pro ošetření obličeje, protože obsahuje hrubší exfoliační částečky, které by mohly podráždit jemnou a citlivou pleť. Pro peeling tváří používejte výhradně peeling na obličej.

, Tým YOO.cz

Jak správně používat tělový peeling

Nejlepší doba na použití tělového peelingu je během sprchování, kdy je vaše pokožka již namočená. Teplá voda pomáhá otevřít póry, což usnadňuje odstranění odumřelých buněk.

Před použitím nového body scrubu doporučujeme provést test na malé části pokožky, abyste se ujistili, že nezpůsobuje podráždění nebo alergickou reakci.

Naberte si dostatečné množství peelingu a naneste ho na vlhkou pokožku. Začněte od nohou a postupujte směrem nahoru k srdci, abyste podpořili správnou cirkulaci krve. Pokud používáte mechanický peeling, tak jemně masírujte pokožku krouživými pohyby.

Díky masáži se nejen odstraní odumřelé kožní buňky, ale také se zlepší krevní oběh. Dbejte na to, abyste nepoužívali příliš velký tlak. Tím byste si mohli spíše uškodit.

Po dostatečném masírování peelingem důkladně opláchněte všechny zbytky tělového peelingu teplou vodou. Poté naneste na pokožku hydratační krém nebo tělový olej. Tímto způsobem dopřejete pokožce potřebnou výživu a hydrataci.

Frekvence používání tělového peelingu závisí na vašem typu pokožky. Obecně se doporučuje použít peeling jednou nebo dvakrát týdně. Pokud máte citlivou pokožku, měli byste tělový peeling používat méně.

Po použití tělového peelingu se vyhněte přímému slunečnímu záření a používejte ochranný faktor, abyste chránili novou vrstvu pokožky před škodlivými účinky slunce.

Vyzkoušejte peeling na tělo

Tělové peelingy promění vaši pokožku v neodolatelně krásnou nejen na pohled, ale i na dotek. Vyberte si z naší bohaté nabídky peelingů na tělo ten svůj.