13 položek celkem
Peeling obličeje

Dejte sbohem unavenému obličeji a připravte se rozkvést. Peeling na obličej účinně odstraní starou kůži i nánosy všedních dní a zanechá vaši pleť neodolatelně hebkou. YOOoo, to budou tvářičky k zulíbání.

Chcete mít neodolatelně heboučké tvářičky? Tak vyzkoušejte peeling obličeje, který vaši pokožku zbaví veškerých nečistot. YOOoo, to bude parádička!

Co umí peeling obličeje?

Peeling obličeje je kosmetická procedura, během které odstraňujeme (obrušujeme) odumřelé části pokožky. Peeling dokáže nastartovat a zefektivnit regenerační procesy v pokožce, obnovuje ji a dělá ji viditelně jasnější a hladší. Jupí, to bude krása!

Odstranění odumřelých kožních buněk a podpora obnovy může přispět i k rovnoměrnějšímu tónu pleti, snížení příznaků hyperpigmentace a dočasnému otevření pórů. To může zvýšit schopnost pokožky absorbovat hydratační a léčivé látky obsažené v kosmetických produktech určených pro péči o pleť.

Některé druhy peelingů na obličej, zejména chemické peelingy, mohou pomoci zlepšit i vzhled jizev, vrásek a jiných známek stárnutí pleti.

ZRELAXUJTE SE: Dopřejte si peelingobličeje během relaxačního rituálu v koupelně. Netušíte, jak na to? Inspirujte se v našem praktickém článku, kde se dozvíte, jak si vykouzlit ty nejvoňavější domácí lázně


Jaké existují pleťové peelingy?

Existují tři hlavní typy peelingů na obličej:

 • Mechanický pleťový peeling – obsahuje jemné abrazivní částice, pomocí kterých odstraníte odumřelé buňky kůže. Často se jedná o peelingové krémy nebo čisticí přípravky na pleť s peelingovým účinkem.
 • Chemický peeling – k rozpouštění odumřelých buněk a podpoře obnovy pokožky využívá chemické látky (například kyselinu glykolovou, salicylovou nebo mléčnou). Peelingy se slabším účinkem jsou určeny pro domácí použití, přípravky s vyšším obsahem kyselin jsou pak obvykle určeny pro odborné ošetření v kosmetických salónech nebo na dermatologických klinikách.
 • Enzymatický peeling – odumřelé buňky odstraňuje pomocí enzymů (často z ovoce nebo rostlin). Tento peeling na obličej je obvykle jemnější a vhodný i pro citlivou pleť.

Jak vybrat pleťový peeling podle typu pleti

 • Pro citlivou nebo suchou pleť doporučujeme jemné a hydratační peelingy. Obvykle je vhodný pleťový peeling s jemnými abrazivními částicemi nebo enzymatický peeling. Vyhněte se agresivním chemickým peelingům, které by mohly způsobit další vysoušení.
 • Pro normální pleť si můžete vybrat mezi mechanickým, enzymatickým nebo jemným chemickým peelingem podle toho, který vám vyhovuje nejvíce.
 • Na mastnou nebo problematickou pleť vybírejte peeling na obličej s obsahem kyseliny salicylové nebo glykolové, které pomáhají otevírat póry a regulují přebytečný olej. Účinný může být i mechanický peeling s jemnými abrazivními částicemi.
 • Na vrásky a pigmentační skvrny jsou vhodné chemické pleťové peelingy s obsahem kyseliny glykolové nebo kyseliny mléčné, které mohou pomoci zlepšit texturu pleti a redukovat vrásky. Šetrnější alternativou je enzymatický peeling na obličej. Vyhněte se hrubým abrazivním peelingům, které mohou zvýšit podráždění.

Pokud máte nějaké konkrétní problémy s pokožkou nebo otázky ohledně výběru produktu, je nejlepší konzultace s dermatologem nebo odborníkem na péči o pleť.

Jak používat peeling na obličej

Čištění pleti má svá pravidla, která je potřeba dodržet, abyste dosáhli těch nejlepších výsledků. Jak peeling na obličej používat? Nejlepší je dodržovat pokyny uvedené u konkrétního přípravku, obecně je ale vhodné dodržovat tyto kroky:

 1. Peeling na obličej aplikujte vždy na vyčištěnou pleť. Důkladně očištění pleti od make upu, nečistot a olejů připraví pokožku na aplikaci peelingového produktu.
 2. Peeling nikdy nepoužívejte nasucho, proto pleť navlhčete. Můžete použít tonikum nebo osvěžovač pokožky, který pomůže obnovit pH pokožky a zajistí optimální podmínky pro další kroky.
 3. Pleťový peeling naneste na vybrané místo podle typu přípravku:

  Mechanický peeling – aplikujte na vlhkou pokožku a jemnými kruhovými pohyby masírujte pokožku. Vyvarujte se přílišnému tření, zejména pokud máte citlivou pleť.

  Chemický peeling – naneste na obličej podle pokynů od výrobce. Některé produkty mohou vyžadovat opláchnutí po určité době, zatímco jiné zůstávají na pokožce.

  Enzymatický peeling – aplikujte na čistou a suchou pokožku a nechte jej působit podle doporučení. Některé enzymatické peelingy nevyžadují opláchnutí.

 4. U pleťového peelingu postupujte od středu obličeje směrem ven. Vynechejte oční okolí, kde je pleť opravdu velmi citlivá.
 5. Pleťový peeling posléze důkladně smyjte. Následně můžete na pokožku nanést ostatní přípravky, které běžně používáte. Je vhodné použít hydratační pleťový krém nebo sérum k obnovení vlhkosti a zklidnění pokožky.

Před výběrem a používáním nového peelingového produktu je vždy vhodné provést test na malé části pokožky, abyste předešli alergickým reakcím nebo podráždění.

Frekvenci používání peelingového produktu upravte podle doporučení výrobce a individuálních potřeb vaší pleti. Obecně by se peeling obličeje neměl provádět častěji než 1–2x týdně. Příliš častý peeling může způsobit podráždění.

Vyzkoušejte pleťový peeling

Peeling na pleť odstraní odumřelé kožní buňky a vykouzlí krásně zdravou pokožku, která doslova láká k poňuchňání. Máme pro vás bohatou nabídku peelingů na pleť, tak si pojďte vybrat ten svůj.