Vykouzlete si ty nejvoňavější domácí lázně

Pro špetku relaxu nemusíte cestovat až do tramtárie. Poradíme vám, jak si snadno vykouzlíte lázně přímo ve své koupelně.

Pro špetku relaxu nemusíte cestovat až do tramtárie. Poradíme vám, jak si snadno vykouzlíte lázně přímo ve své koupelně.

Valí se vám na hlavu stresy a povinnosti? Odfrkněte si v domácích lázních, za kterými nemusíte cestovat světakraj, ani se nakládat do vody s cizími lidmi. YOOoo, to bude parádička!

Příprava před koupelí

Abyste vypnuli a naladili se na relaxační vlnu, přizpůsobte tomu prostředí. Zajistěte si aspoň hodinku klidu, vypněte mobil, zapalte svíčky (ano, kýč jak bič, ale užijete si to) a pusťte si libovolnou relaxační hudbu (pokud rádi relaxujete u metalu, ozvěna v koupelně mu dodá grády, hihi).

Seznam voňavých věciček, které můžete naházet do vody

Co by to bylo za lázeň bez bublinek! Pěny do koupele vytvoří hustou a krásně voňavou pěnu, ve které se doslova rozplynete. Pokud nejste v domácích lázních sami, šanci „dostat kocoura do trouby“ podpoříte pěnou s afrodiziaky nebo feromony. Po takové náloži vůní můžete očekávat doslova vlnobití vášně.

Sex ve vaně je žůžo!

Jak provozovat sex ve vaně nasosáte v článku Sex ve vaně: nemusíte k moři, abyste si vychutnali příliv vášně.

Další variantou jsou bomby do koupele – pozorovat, jak se taková šumivka pomalu rozpouští, je neuvěřitelně uklidňující. Po rozpuštění bomby vznikne barevná relaxační lázeň s opojnou vůní.

Do vody můžete přidat i koupelovou sůl nebo pár kapek esenciálního olejíčku (např. levandule, mandarinka, pačule). Sůl dodá kůži důležité minerální látky a zbaví svaly napětí, voňavé olejíčky zase zahání únavu a stres.

Potrpíte si na romantiku? Šoupněte do vany mýdlové květy, které promění obyčejné čvachtání v luxusní koupel. Jak to funguje? Mýdlové květy se v teplé vodě rozpouští, čímž uvolňují nejen příjemnou vůni, ale i látky, které zvláčňují pokožku.

Horký ručník uvolní ucpané póry

Zatímco bude vaše tělo naloženo v lázni jako masíčko v marinádě, šoupněte si na obličej teplý a mokrý ručník. Teplo otevře póry a uvolní všechny nahromaděné nečistoty.

Šup okurčičky na oči!

Okurky na očích nejsou pouhým výmyslem dámských seriálů – tahle zelenina dodá vaší pokožce vitamíny (C, E a skupiny B), zinek, železo, hořčík, vápník a draslík, navíc nedráždí a je cenově dostupná. Lepší kosmetiku nenajdete, jupí! Okurková kolečka krásně zklidní unavené oči a zatočí s nevzhlednými váčky pod očima.

Okurková kolečka krásně zklidní unavené oči a zatočí s nevzhlednými váčky pod očima.

Bez vany se může jít koupelová sůl tak akorát klouzat

Většinu výše vyjmenovaných věcí využijete pouze za předpokladu, že doma máte vanu. Cože, takže bez vany nemáte nárok na relax? Ale prdlačky! I sprchový kout vám skvěle poslouží. Zavřete se dovnitř a pusťte horkou vodu – brzy vás obklopí pára. Výborně, takže saunu bychom měli.

Jakmile se příjemně nahřejete, pusťte se do blahodárných procedur. Můžete se masírovat olejíčky, peelingovat a hlavně dovádět třeba s dildy a vodotěsnými vibračními hračkami. Klidně si sedněte na zem, nechte na sebe dopadat kapky vody a jen si vychutnávejte, že nemusíte vůbec nic dělat.

Vodní masáž za pár kaček

Že toho vaše sprcha moc neumí? Nepotřebujete high-tech sprchové masážní kouty, abyste si vychutnali luxusní sprchováníčko. Masážní sprchové hlavice stojí pár kaček, nemusíte kvůli nim přestavovat koupelnu a užijete si s nimi žůžo vodní masáž.

V domácích lázních nezapomínejte na své vlasy

Masky na vlasy jsou něco jako potrava pro vaši kštici. Posilují poškozené vlasy a přivádí je znovu k životu. Díky dobře zvolenému typu masky budou vaše vlasy hydratované, hebké, lesklé, neodolatelně voňavé a rozčesat je bude brnkačka. No a kdy jindy si masku napatlat na vlasy než v rámci domácích lázní?

Pryč se starou kůží

Čas od času je dobré si dopřát peeling, který se postará o jemné, ale účinné čištění pokožky. Peelingové přípravky jsou nadupané malinkatými částečkami, které obrušují odumřelé části pokožky a zbaví vaše tělo všech povrchových nečistot. Šupinky na těle už nebudou mít šanci!

Jak často si dělat peeling?

Peeling by se měl provádět maximálně 1-2x týdně. Osobám s citlivější pokožkou doporučujeme obrušovat pokožku cca 1x měsíčně.

Péči po koupeli obstarají tělové krémy, tělová másla a tělová mléka. Tyto přípravky bohatě hydratují a zjemňují pokožku a také podporují její elasticitu a pevnost.

Final touch aneb péče o pokožku po koupeli

Po voňavém rochněníčku nezapomeňte svou pokožku důkladně hydratovat. Voda a některé přípravky do koupele lehce vysušují, což se může projevit svědivou a podrážděnou pokožkou. A přece nechcete, aby vaše tělesná schránka připomínala vyprahlou poušť.

Péči po koupeli obstarají tělové krémy, tělová másla a tělová mléka. Tyto přípravky bohatě hydratují a zjemňují pokožku a také podporují její elasticitu a pevnost. YOOoo, vaše kůžička pak bude doslova k zulíbání.

Po koupeli je ideální čas na manikúru a pedikúru

Nehty ve vodě krásně změknou a budou se lépe stříhat. To samé platí i o patách – rozmočené půjdou snadněji obrousit.

Než opustíte koupelnu, mrkněte na sebe do zrcadla a dejte si takový malý slib – a to ten, že si na sebe uděláte čas častěji :)