17 položek celkem
Tělové krémy

Chcete mít pokožku jemnou jako dětskou prdelku? Natřete se tělovým krémem a máte ji raz dva. Jupí! Tahle mazadla vám vykouzlí heboučkou kůži, která bude už na dálku lákat k pomazlení.

Chcete udělat dojem na vytouženého hřebečka nebo nejobletovanější samičku v okolí? Nespoléhejte se pouze na opojné kouzlo feromonů a věnujte dostatek času péči o svou pokožku. Tělové krémy vám s tím hravě pomohou – po jejich použití bude vaše pokožka hydratovaná, heboučká a především neodolatelně voňavá.

Jaké výhody mají tělové krémy?

Tělové krémy jsou bohaté na hydratační složky, jako je glycerin, oleje a výtažky z rostlin, které pomáhají udržovat pokožku hydratovanou. Pravidelné používání tělového krému může zamezit vysoušení pokožky, změkčit hrubou pokožku a předcházet vzniku drsné a šupinaté kůže.

Mnoho tělových krémů obsahuje složky s dalšími pozitivními účinky, např. mohou pokožku zklidnit a chránit před podrážděním a zarudnutím nebo pomáhají zlepšit pružnost pokožky a snižovat příznaky stárnutí, jako jsou vrásky a pigmentové skvrny.

Tělové krémy mívají příjemnou vůni, která může zlepšit vaše smyslové zážitky a která se bude dlouhodobě uvolňovat z vaší pokožky do okolí. Aplikace tělového krému tak může být relaxačním rituálem, který vám pomůže odpočinout si a uvolnit se po náročném dni.

TIP: Mrkněte na náš článek Jak si vykouzlit ty nejvoňavější domácí lázně a dopřejte si relaxační rituál. Po voňavém rochněníčku nezapomeňte svou pokožku důkladně hydratovat tělovým krémem. Mmmm, bájo!


Jak si vybrat správný tělový krém

Nejdůležitějším faktorem při výběru tělového krému je váš typ pokožky. Určete, zda máte suchou, mastnou, citlivou nebo normální pokožku a podle toho zvolte správný typ tělového krému.

  1. Suchá pokožka – hledejte krémy s bohatými hydratačními složkami, jako je glycerin, močovina, oleje (kokosový, mandlový, olivový), Aloe vera nebo kyselina hyaluronová. Krém by měl mít hutnější texturu, díky které rychle pronikne do pokožky a poskytne dlouhodobou hydrataci.
  2. Mastná pokožka – volte lehké a nekomedogenní krémy s obsahem složek, které regulují přebytečný olej (např. kyselina salicylová nebo bisabolol). Krém by se měl lehce vstřebávat, aby se zabránilo vzniku dalšího lesku na pokožce.
  3. Citlivá pokožka – zaměřte se na lehké a jemné krémy s nedráždivými a hypoalergenními složkami a bez vůně a barviv. Krém může obsahovat i Aloe vera, bisabolol nebo jiné složky, které zklidňují podrážděnou pokožku.
  4. Normální pokožka – je vhodné vybírat krémy s hydratačními složkami pro udržení zdravé a hydratované pokožky. Volba hustoty krému závisí na vašich potřebách, protože normální pokožka obvykle snáší různé textury.
  5. Kombinovaná pokožka – vyberte krém, který cílí na potřeby různých oblastí pokožky. Například lehčí krém pro mastnější oblasti a bohatší krém pro suché oblasti.
  6. Problémová pokožka (akné, ekzém) – vyhledejte tělový krém, který je speciálně navržený pro konkrétní problém a obsahuje vhodné léčebné složky, například kyselinu salicylovou pro akné nebo složky, které hydratují a zklidňují pokožku pro ekzém.

Jestliže máte alergii nebo citlivou pokožku, zkontrolujte složení tělového krému na přítomnost potenciálně alergenních látek a vyhněte se těm, které je obsahují.

Rozhodněte se, jaké konkrétní účinky od tělového krému očekáváte. Například můžete hledat krém, který zklidňuje podráždění, vyhlazuje vrásky, bojuje proti stárnutí pokožky, zlepšuje texturu pokožky nebo poskytuje ochranu proti slunečnímu záření.

V závislosti na ročním období a počasí může být vhodné používat odlišný typ tělového krému. V zimě budete pravděpodobně potřebovat těžší a bohatší krém kvůli suchému vzduchu, zatímco v létě oceníte lehčí a rychle se vstřebávající krém nebo tělové mléko.

Některé tělové krémy jsou parfemované, zatímco jiné jsou bez vůně. Vyberte si vůni, která vám přijde příjemná a vyvolává ve vás dobrou náladu.

Speciální bělicí tělové krémy

Kromě hydratačních tělových krémů u nás najdete také speciální bělicí krémy na intimní partie. Pomohou k dokonalému zesvětlení a rozjasnění pokožky v oblasti vaginy a análního otvoru a předchází vzniku pigmentových skvrn a stárnutí kůže.

, Tým YOO.cz

Jak používat tělový krém

Nejprve umyjte pokožku teplou vodou a jemným mýdlem. Důkladné opláchnutí a vyčištění odstraní nečistoty a oleje z pokožky a připraví ji na aplikaci tělového krému. Pro lepší absorbci krému můžete použít i tělový peeling.

Po umytí se jemně osušte ručníkem. Nenechte pokožku zcela vyschnout, ale ponechte ji lehce vlhkou. Aplikace tělového krému na vlhkou pokožku pomáhá zafixovat vlhkost a zlepšuje vstřebávání krému.

Vezměte požadované množství tělového krému (závisí na velikosti plochy, kterou chcete pokrýt), rovnoměrně jej rozetřete a poté jemnými kruhovými pohyby vmasírujte do pokožky. Masírování pomůže krému lépe proniknout a zlepší cirkulaci krve.

Věnujte pozornost suchým nebo hrubým oblastem, jako jsou lokty, paty a kolena. Pokud používáte tělový krém na obličej nebo na citlivé oblasti těla, jako jsou podpaží, vyhněte se kontaktu s očima nebo sliznicemi.

Tělový krém používejte pravidelně – aplikujte jej alespoň jednou denně, ideálně po každém koupání nebo sprchování. V závislosti na potřebách pokožky a počasí můžete krém používat vícekrát denně.

Tělový krém si zamilujete

Chcete mít hebkou a krásně voňavou pokožku, která bude lákat k dotekům? Tak už na nic nečekejte a pojďte si vybrat z naší bohaté nabídky tělových krémů.