33 položek celkem
Tělový peeling Laino, 150 g
519 Kč
10058
Pleťové tonikum FAEBEY Perfect T-On  200 ml 10810
Peeling

Udělejte si peeling a zbavte své tělo staré kůže i nánosů všedních dní. Peeling se postará o jemné, ale účinné čištění pokožky, kterou zanechá neodolatelně heboučkou. YOOoo, to bude paráda!

Chcete mít neodolatelně heboučké tvářičky i celý zbytek těla? Tak použijte peeling, který vaši pokožku zbaví veškerých nečistot a odstraní odumřelé buňky kůže . YOOoo, to bude parádička!

Co je peeling?

Peeling je kosmetická procedura, během které odstraňujeme (obrušujeme) odumřelé části pokožky. Peeling dokáže snadno nastartovat a zefektivnit regenerační procesy v pokožce, obnovuje ji a dělá ji viditelně jasnější a hladší. Jupí, to bude krása!

Peelingy existují v podobě speciálních krémů, pleťových masek nebo sprchových gelů s obsahem malinkatých hrubých částeček. Peeling je obecně vhodný pro všechny typy pleti, tak si vyberte ten svůj a jde se obrušovat.

TIP: Peeling by se neměl provádět častěji než 1–2x týdně.

ZRELAXUJTE SE: Dopřejte si peeling během relaxačního rituálu v koupelně. Zajímá vás, jak na to? Inspirujte se v našem voňavém článku, kde se dozvíte, jak si vykouzlit domácí lázně


Jaké má peeling výhody?

Exfoliace pomáhá zbavit pokožku odumřelých buněk a dalších nečistot, což jí umožňuje lépe dýchat a vstřebávat živiny. Pravidelný peeling vám pomůže obnovit přirozený zdravý lesk pokožky, zlepší krevní oběh a zjemňuje pokožku.

Scrub také pomáhá udržet na uzdě vrásky a vyrážky, protože zabraňuje ucpávání pórů zbytky make-upu nebo nečistot. Díky tomu vám dodá celkově mladší vzhled. Pravidelný peeling může také omezit zarůstání chloupků po holení, protože pomáhá odstranit odumřelou kůži nebo nečistoty, které mohou ucpávat póry nebo se pod nimi mohou zachycovat vlasové folikuly.

Může peeling pomoci s akné, jizvami nebo pigmentovými skvrnami?

Ano, peeling může pomoci s akné, jizvami a pigmentovými skvrnami, ale účinnost závisí na typu a závažnosti těchto kožních problémů. Je důležité mít na paměti, že každý jedinec má jedinečnou pokožku a některé problémy, jako jsou hluboké jizvy nebo intenzivní pigmentace, mohou vyžadovat další léčebné možnosti nebo kombinovaný přístup, který by měl být posouzen odborníkem na dermatologii nebo estetiku.

Peelingy mohou pomoci s akné tím, že odstraňují odumřelé buňky a čistí póry. Chemický peeling s kyselinami, jako je kyselina salicylová nebo glykolová, může exfoliovat povrch kůže a zlepšit stav akné. Peeling také může snižovat přebytečný olej a zlepšovat texturu pokožky.

S povrchovými jizvami mohou peelingy pomoci tím, že podporují obnovu kůže a stimulují tvorbu nových buněk. Chemické peelingy s kyselinami mohou pomoci vyhladit povrch jizev a zlepšit jejich vzhled. Hlubší jizvy mohou vyžadovat intenzivnější ošetření, jako je laserová terapie nebo dermabráze.

Peelingy mohou být účinné i při zesvětlování pigmentových skvrn, jako jsou lentigo nebo melasma. Chemický peeling s kyselinami (například kyselina glykolová nebo kojová) může pomoci exfoliací odstranit vrchní vrstvu pokožky, kde se pigment nachází. To může postupně zesvětlit skvrny a zlepšit jejich vzhled.

Typy peelingu

Existuje několik typů peelingu a každý z nich má své využití v závislosti na potřebách pokožky:

  1. Mechanický peeling – provádí se pomocí peelingových krémů či gelů, které obsahují drobné exfoliační (brusné) částečky. Tento druh peelingu je vhodný pro odstranění povrchových nečistot a odumřelých kožních buněk. Pomáhá zlepšit texturu a vzhled pokožky.
  2. Chemický peeling – provádí se pomocí speciálních roztoků, které obsahují kyseliny (např. glykolovou, salicylovou či jablečnou). Tento druh peelingu pomáhá odstranit odumřelé kožní buňky, zlepšit texturu pokožky, zmenšit póry a vyrovnat pigmentové skvrny. Chemický peeling může být mělký (působí pouze na povrch pokožky), střední (působí na horní i střední vrstvy pokožky) nebo hluboký (působí na všechny vrstvy pokožky).
  3. Enzymatický peeling – provádí se pomocí enzymů, které rozkládají odumřelé kožní buňky. Mohou být získány z různých zdrojů, jako jsou ovoce (např. ananas, papája), mléčné kyseliny nebo bromelain. Enzymatický peeling se často používá u citlivější pokožky, protože je méně dráždivý než mechanický nebo chemický peeling a nenarušuje přirozenou ochranu pokožky, což znamená, že pokožka zůstává hydratovaná a zdravá. Je také vhodný pro odstranění nečistot, zlepšení textury pokožky či její oživení.

Jak vybrat správný typ peelingu?

Peeling vybírejte v závislosti na typu vaší pokožky a podle toho, na jaké místo jej chcete použít. Existuje totiž peeling na obličej, tělo i nohy, a vždy byste jej měli používat na dané místo. Při výběru můžete zohlednit i samotné složení produktu, jeho cenu a vůni.

Pro osoby se suchou a citlivou pokožkou se doporučuje jemný peeling s drobnými částečkami. Pro mastnou pokožku se sklonem k akné zvolte přípravek, který obsahuje kyseliny (např. kyselinu salicylovou neboalfa hydroxylovou). Ty čistí póry hloubkově a snižují produkci kožního mazu. Pro normální pokožku můžete použít jakýkoli exfoliační přípravek.

Na obličej nikdy nepoužívejte scrub na tělo, protože obsahuje hrubší částečky, které by mohly poškodit jemnou pleť.

Jak správně používat scrub?

Klíčem k dosažení krásné a zářivé pokožky je pravidelný peeling. Ani s peelingováním se to ale nemá přehánět – neměl by se provádět častěji než 1 –2x týdně. Při používání peelingu mějte na paměti následující tipy:

  1. Připravte si pokožku omytím teplou vodou.
  2. Vezměte si trochu přípravku do dlaní a začněte jej krouživými pohyby vmasírovávat do vlhké pokožky.
  3. Netlačte příliš silně, používejte jemný tlak, aby nedošlo k poškození.
  4. Zaměřte se spíše na místa s odumřelou pokožkou nebo ucpanými póry.
  5. Zbytky peelingu důkladně opláchněte vlažnou nebo studenou vodou.
  6. Po peelingu naneste na pokožku svůj oblíbený hydratační krém nebo tělový olej; ten pomůže pokožku zklidnit a zachytit v ní vlhkost.

Peeling nenabírejte holou rukou

Pokud zvolíte peeling v dóze, nikdy jej nenabírejte prsty. Mohli byste tak do něj zanést nejrůznější nečistoty a škodlivé bakterie. K nabírání používejte třeba plastovou špachtli nebo malou lžičku.

, Tým YOO.cz

Objevte výhody pravidelného používání peelingu

Pravidelné používání peelingu přináší spoustu výhod pro vaši pokožku i pleť. Vyberte si z bohaté nabídky scrubů na obličej, tělo i nohy ten pravý a užívejte si jasnější a hladší pleť.