Jak vybrat lubrikační gel, aby vám to při sexu nedrhlo?

Kdo maže, ten jede! Lubrikační gely jsou nepostradatelnými pomocníky – zvyšují kluznost během sexu, masturbace i při polykání hadů (blowjobu). Ale jaký si vybrat? Přečtěte si průvodce lubrikačními gely a nenechte ani jednu dírku suchou!

Lubrikační gely jsou všestrannými sexuálními pomocníky, které využijete během všech druhů intimní zábavy

Lubrikant je všemocný – stačí pár kapek a sex je mnoooohem klouzavější. Pokud je totiž přední nebo zadní dírka málo zvlhčená, mohou intimní hrátky nepříjemně drhnout a bolet. A to přece nechcete.

Kdy použít lubrikant:

 • Když mi "vyschla studánka"
  Pociťujete tam dole sucho? Přirozenou dámskou lubrikaci zajišťuje poševní sekret, který při vzrušení vylučují Bartholiniho žlázy. Mnoho žen se však potýká s nedostatečným zvlhčením (třeba v důsledku menopauzy nebo krátké předehry). Nenechte se zbytečně drhnout, použijte lubrikant a sex pro vás bude mnohem příjemnější :).

 • Když si chci dát sólíčko
  Leštění klády a klikání na myšku je mnohem účinnější s lubrikantem. Také při používání erotických hraček je mazání více než vhodné – holt umělá číča nebo vibrouš se bez pomoci nenavlhčí.

 • Když chci protáhnout zadní vrátka
  Zadek prostě neklouže. Tečka. Aby pro vás byly hrátky se zadními vrátky příjemné a bezbolestné, musíte použít účinné mazadlo.

 • Když se mi trochu zvedá kufr
  Možná, že vám orální sex nechutná, ale ani navzdory mlsnému jazýčku se nemusíte o tyto hrátky ochuzovat. Jedlými lubrikačními gely s příchutí vylepšíte chuť každého klína. Tak si nechte čvachtat.

Existuje spousta typů lubrikačních gelů – anální, ochucené, masturbační atd.

Typy lubrikačních gelů

Lubrikační gely na vodní bázi

Lubrikační gely na vodní bázi jsou univerzální a budou se vám hodit téměř při každé příležitosti – klasické šoustačce, análku i masturbaci. Vodní lubrikanty neobsahují žádné silikony ani oleje, takže budou šetrné k vaší pokožce i všem erotickým hračkám a kondomům.

Vodní gely však mají i pár nevýhod  – po čase vysychají (při dlouhém bušení budete muset přimazávat) a nemůžete je použít ve vodě (třeba při sexu ve vaně), protože prostě uplavou.

Silikonové lubrikační gely

Libujete si v nekonečném milování, análku a vodních radovánkách? Sáhněte po silikonovém lubrikačním gelu. Tahle mazadla nevysychají a kloužou dlouho i v malém množství. Jejich hlavní nevýhodou je však to, že je nemůžete použít s erotickými pomůckami ze silikonu, TPR, TPE a některých dalších materiálů.

Hybridní lubrikační gely

Užijte si ty nejlepší vlastnosti vodních a silikonových gelů dohromady! Hybridní lubrikační gely nevysychají, dlouhodobě zvlhčují sliznice i pokožku, nelepí a nezanechávají žádné skvrny. Některé hybridní lubrikanty můžete používat i s pomůckami ze silikonu, TPR a TPE (záleží na složení).

Ochucené lubrikační gely zlepší chuť orálního sexu

Speciální druhy lubrikačních gelů

Některé lubrikanty mají speciální složení a kromě běžného zvlhčení vám nabídnou i něco navíc:

 • Lubrikační gely pro anální sex

  Povinná výbava všech zadkomilů! Anální gely mají vyšší hustotu a kluznost, dlouhodobý lubrikační efekt a často vám sedínku i šetrně vydezinfikují. Navíc mohou obsahovat složky, které prdelku mírně znecitliví nebo ji uvolní, což ocení především začátečníci.

 • Chladivé a hřejivé lubrikační gely

  Hřejivým gelem zvýšíte prokrvení a citlivost intimních partií. Ženám to pomůže snadněji dosáhnout orgasmu, mužům zase udržet tvrdý klacek.

  Potřebujete oddálit výstřik? Chladivé lubrikanty mají i mírně tlumivý či znecitlivující účinek. Často obsahují také mátu peprnou, která vás ohromí vzrušujícím brněním.
 • Masturbační gely a krémy

  Mají hutnější konzistenci, která se vlivem teploty vašeho těla a tření během honitby promění v super kluzký lubrikant, který nestéká, nevysychá a drží přesně tam, kde má.

 • Lubrikační gely na fisting

  Tato mazadla oceníte během “pěstění” zadku nebo svatyně bez bolesti i při hrátkách s hračkami majestátních rozměrů, neboť obsahují znecitlivující a uvolňující složky.

 • Ochucené gely pro orální sex

  Lubrikační gely na orální sex se vyrábí s různými příchutěmi tak, aby potěšily váš mlsný jazýček. Jsou na vodní bázi, takže se vám rozpustí v puse a zbude po nich pouze příjemná chuť. Navíc je můžete použít také vaginálně.

 • Další druhy speciálních gelů

  Lubrikační gely pro lepší erekci udrží vašeho parťáka déle v pozoru, gely pro oddálení ejakulace vám prodlouží radovánky. Lubrikanty pro podporu početí nasměrují "pulce" správným směrem a gely pro citlivou pokožku ocení hlavně ženy s citlivější sliznicí.

Nabídka lubrikačních gelů je pestrá, tak s jakým si užijete vy?