15 položek celkem
Masky na vlasy

Dejte si masku na vlasy a mějte kštici jako ze žurnálu. Mmm, to bude krása. Masky na vlasy intenzivně vyživují a hydratují vlasovou strukturu, díky čemuž vám vykouzlí dokonalé háro, za kterým se budou všichni otáčet.

Okouzlete okolí svým dokonalým účesem – vlasy jsou přece koruna krásy, tak o svou korunu pečujte. Mrkněte na masky na vlasy, které jsou něco jako potrava pro vaši kštici, a narozdíl od kondicionéru mají intenzivnější účinek a poskytují hlubší hydrataci, výživu a obnovu vlasů. 

Vypadávající vlasy, roztřepené konečky a ztráta lesku jsou viditelné příznaky absence vitamínů, potřebné hydratace a nedostatečné péče. Tak nenechte své vlasy trpět a dopřejte jim pořádnou výživu od kořínků až ke konečkům.

Co dokáže maska na vlasy?

Masky na vlasy posilují poškozené vlasy a přivádí je znovu k životu. Díky dobře zvolenému typu masky na vlasy budou vaše vlasy krásné, zdravé, hydratované, hebké, lesklé, neodolatelně voňavé a rozčesat je bude brnkačka. YOOoo, každý se za vámi otočí.

Mnoho masek na vlasy obsahuje složky, které hloubkově hydratují vlasy a dodávají jim potřebné živiny. To je prospěšné zejména pro suché a poškozené vlasy.

Maska na vlasy může posilovat vlasovou strukturu a pomáhá regenerovat vlasy poškozené například častým používáním teplých stylingových nástrojů na úpravu vlasů (fénu, žehličky na vlasy nebo kulmy) nebo chemickým ošetřením.

Vlasová maska může pomoci zamezit také lámání a třepení konečků a tím udržet vlasy silné a zdravé, jiné masky zase obsahují složky, které mohou podporovat růst vlasů a posilovat vlasové kořeny.

TIP: Chcete pečovat nejen o své vlasy, ale také o své tělo? Mrkněte se na návod, jak si vykouzlit voňavé domácí lázně a zahoďte všechen stres za hlavu. To bude žůžo! 


Jak vybrat masku na vlasy

Výběr správné masky na vlasy závisí na specifických potřebách vaší kštice. Nejprve se tedy zamyslete nad tím, jaké konkrétní problémy máte s vlasy (například suchost, poškození, lámavé konečky nebo ztráta lesku).

Pro hlubokou hydrataci suchých vlasů volte hydratační masku na vlasy, pro obnovení a posílení poškozených vlasů zase regenerační masku. Existují i kondicionéry ve formě masek, které poskytují intenzivnější péči než běžné kondicionéry.

Zkoumejte složení – maska na vlasy by měla obsahovat látky, které odpovídají potřebám vašich vlasů. Například:

  • Pro suché vlasy – hledejte masky na vlasy s hydratačními složkami, jako jsou arganový či kokosový olej nebo Aloe vera.
  • Pro poškozené vlasy – je vhodná maska na vlasy s obsahem regeneračních složek, například keratinem, kolagenem nebo vitamíny.
  • Pro jemné vlasy – vybírejte masky s lehkými složkami, které nezatěžují vlasy, jako je např. panthenol nebo bambucké máslo.

Rozhodujte se i podle vůně, textury a způsobu aplikace. Pokud máte rádi přírodní produkty, vyhledejte masku s obsahem organických složek.

Jak se používá maska na vlasy

Začněte mytím vlasů šamponem, abyste odstranili přebytečný olej a nečistoty. Poté důkladně opláchněte vlasy čistou vodou a lehce je osušte ručníkem tak, aby byly stále vlhké, ale ne mokré. Přebytečná voda by neměla kapat.

Na vlhké vlasy naneste masku na vlasy podle konkrétního typu masky a instrukcí od výrobce. Obecně platí, že ji máte nanášet od kořenů po konečky vlasů a tak, abyste pokryli všechny části vlasů. Zvláštní pozornost věnujte konečkům. Pro rovnoměrné nanesení masky můžete vlasy rozčesat hřebenem nebo prsty.

Většina masek potřebuje několik minut, aby se dostavil požadovaný účinek. Čas působení bývá uvedený na obalu a je potřeba jej důsledně dodržovat. Po uplynutí tohoto času masku důkladně opláchněte teplou vodou.

Pokud je to žádoucí, můžete ještě použít běžný kondicionér podle vašich obvyklých postupů pro dokončení péče o vlasy, případně jen vlasy osušte.

Některé masky lze používat jednou týdně, jiné jsou vhodné i pro častější používání. Vždy dodržujte doporučení od výrobce.

Vyzkoušejte masky na vlasy

Dopřejte svým vlasům péči, kterou si zaslouží. Maska na vlasy vám pomůže k tomu, aby vaše háro bylo zdravé a krásné na pohled. Tak už na nic nečekejte a pojďte si vybrat z naší nabídky masek na vlasy tu svou.