Průvodce intimní hygienou pro ženy

Chcete ji mít zdravou, voňavou a k nakousnutí? Mrkněte se do průvodce dámskou intimní hygienou a zjistěte, jak se o svůj poklad náležitě starat.

Nenechte se zmást reklamou, vaše svatyně nemusí vonět po fialkách. Aroma intimních partií se neustále mění, vagina někdy voní nasládle, pižmově nebo zemitě.

Nenechte se zmást reklamou, vaše svatyně nemusí vonět po fialkách. Aroma intimních partií se neustále mění, vagina někdy voní nasládle, pižmově nebo zemitě. YOOoo, chcete být zdravá a přirozeně voňavá? Přečtěte si, jak správně provádět intimní hygienu.

Alfou a omegou je správné utírání

Utíráte se po toaletě správným směrem? Pokud se bakterie ze zadních vrátek dostanou směrem k vulvě, dokážou napáchat spoustu neplechy. Proto si zapište za ušiska, že správný směr utírání (a omývání) je jenom jeden – zepředu dozadu.

Jak na intimní hygienu? Méně je někdy více

Víte, že pH vaší čičiny je kyselé? Je to kvůli speciálním bakteriím, které produkují kyselinu mléčnou. Tyhle bakterie (laktobacily) jsou skvělé kámošky – zamezují totiž patogenním (zlým) bakteriím osidlovat vaše poševní prostředí a páchat problémy (záněty, svědění, zapáchající výtoky). Proto mezi nožky nepatří obyčejný sprcháč (ten akorát naruší vaši přirozenou kyselost), ale speciální mýdlo na intimní partie nebo intimní gel

S mytím to však nepřehánějte a vulvu si vydrhněte maximálně jednou denně. Leckdy postačí, když ji budete omývat obyčejnou vodou a pečující mýdlo nebo gel vytasíte pouze po sexu nebo ve dnech menstruace.

Na stanovačku s ubrousky

Jste neohrožená cestovatelka a chcete o své partie pečovat i mimo domov? Šoupněte si do batůžku pár intimních ubrousků. Nezaberou skoro žádné místo a využijete je vždy, když budete mít omezený přístup k vodě. Po celém dni turistiky vám takové frndo-osvěžení přijde vhod.

Důkladná očista v podobě vaginální sprchy

Pokud stojíte o opravdu důkladnou očistu vaginy, pořiďte si speciální irigátor nebo nástavec na sprchu pro vaginální výplachy. Na vypláchnutí zbytků menstruační krve či vaginálních tablet jsou tahle udělátka ideální. S výplachy však opatrně, abyste si neodplavila ty „hodné kámošky“ lactobacily. Pokud nemáte žádné problémy, vyplachujte maximálně ve výše uvedených případech, jinak to opravdu není potřeba.  

Nakrmte svou poševní imunitu

Existuje spousta způsobů, jak doplnit laktobacily – pořiďte si probiotické vaginální čípky nebo doplňky stravy s laktobacily. Pokud se vám nechce do lékárny, zařaďte do svého jídelníčku kefír, acidofilní mléko, kysané zelí nebo kimchi.

Intimní hygiena

Menstruace není konec světa

Doby, kdy ženy musely nosit obří nepohodlné vložky, omezovat se ve svých aktivitách a zříkat se čuňačinek, jsou fuč. Hurá, ani návštěva tety Irmy neznamená katastrofu. Menstruační kalíšek vás udrží v suchu za každých okolností, takže romantické procházce nebo pomazleníčku ve vířivce nebude bránit vůbec nic. Jupí! 

A pokud by se vášnivé tuleníčko vyvinulo v něco víc, díky menstruační houbičce můžete souložit jako divá, aniž by vás nebo partnera obtěžovalo, že "to" zrovna máte. Chachá, vy versus perioda – 1:0. 

Jak vytáhnout menstruační houbičku?

Máte strach, že nádobíčkem „zaraženou“ houbičku nedokážete vytáhnout? Nebojte, není to nic složitého. Základ je roztáhnout nohy, uklidnit se, zhluboka dýchat a nebát se sáhnout hluboko dovnitř (s lubrikačním gelem na prstech se vám bude houbička hledat a vytahovat snadněji).

Manuál ke zkrocení divokého ochlupení

Cítíte se lépe bez chloupků? K neodolatelnému klínu vede spousta cestiček. Vosk, depilační přípravky, epilátory, IPL… možností je hodně, ale i přesto je většina žen věrná nesmrtelné klasice – žiletce.

Jak oholit dámské ochlupení?

  • Nejprve zraťte prales nůžkami nebo zastřihovačem. Neucpou tak žiletku během prvního tahu.
  • Nechte chvíli účinkovat horkou vodu, páru nebo si na holené místo přiložte teplou žínku. Chloupky krásně změknou.
  • Aby žiletka lépe klouzala po pokožce, použijte holicí pěnu nebo gel.
  • Čím více břitů holítko má, tím bude výsledek dokonalejší. Základem však je, aby bylo ostré. Dlouho používané břity vypadají ostře, ale zas tak dobře neholí.
  • Pravidelným peelingem Venušina pahorku předejdete zarostlým chloupkům.
  • Kvalitní přípravky po holení omezují podráždění kůže, vznik pupínků a zarůstání chloupků.

Cítíte se lépe bez chloupků? K neodolatelnému klínu vede spousta cestiček. Vosk, depilační přípravky, epilátory, IPL… možností je hodně, ale i přesto je většina žen věrná nesmrtelné klasice – žiletce.

Hygiena zadních vrátek

Zajímá vás, jak si užít divoký anální sex bez obav z ušpinění? Mrkněte na článek Jak na klystýr: vše co potřebujete vědět o anální očistě.

TIP: V kategorii tělových krémů narazíte na speciální bělící krémy, které si umí poradit s nežádoucím zabarvením análního otvoru. YOOoo, vaše prdelka pěkně prokoukne!

Sexy prádlo jen do postele

Tím, že je vaše lůno neustále schované, má tendenci se zapařovat. Nošením volného bavlněného prádla zabráníte množení škodlivých bakterií. Své oblíbené sexy kousky si proto nechte až na večerní radovánky. Vrrrr, mňam!