19 položek celkem
Sůl do koupele

Sníte o sexu na pláži? A počítáte s tím pískem, který se dostane všude a děsně dře? Brr. Kašlete na pláž, udělejte si moře doma. Napusťte si vanu, nasypte sůl do koupele a přizvěte drahouška, ať si s vámi „zaplave“.

Dopřejte si luxusní koupel a nalaďte se na pozitivní vlnu. Sůl do koupele vám vykouzlí dokonalou relaxační atmosféru – zabarví vodu, vytvoří sametové bublinky a afrodiziakální vůni. Po takové koupeli bude vaše pokožka neuvěřitelně jemná, hebká a voňavá.

Co všechno umí koupelová sůl?

Sůl do koupele má úžasné regenerační a relaxační účinky, které se lehce liší podle toho, jakou sůl si vyberete. Stane se vaším favoritem epsomská, nebo mořská sůl?

Koupelová sůl z Mrtvého moře je bohatá na přírodní minerály, jako je hořčík, draslík, sodík a vápník. Tyto minerály se během koupele vstřebávají přes kůži do těla. To pomáhá uvolnit svaly a snížit napětí. Kromě toho má uklidňující účinek na nervový systém, takže odplaví stresíky i únavu.

Epsomská sůl je přírodní forma soli hořčíku. Pomáhá při uvolnění svalů, hojení pokožky a úlevě od bolesti. Hořčík navíc pomáhá snižovat otoky a zmírnit bolest svalů.

Himalájská sůl pochází z Himalájských hor a má růžovou barvu díky minerálům, jako je železo. Tato sůl je známá pro vyrovnávání pH pokožky a hydrataci. Navíc může koupeli přidat příjemnou vůni a barvu.

TIPValí se vám na hlavu stresy a povinnosti? Odfrkněte si v domácích lázních, za kterými nemusíte cestovat světakraj, ani se nakládat do vody s cizími lidmi. Článek Vykouzlete si ty nejvoňavější domácí lázně vám prozradí, jak na to. 


Jaké složení má sůl do koupele?

  • Sůl – základní složkou koupelové soli je samozřejmě sůl. Může to být Epsomská, mořská, himalájská nebo jiná sůl. Každý typ soli má své vlastní minerální složení a výhody pro kůži a tělo.
  • Aromatické látky – některé soli do koupele obsahují éterické oleje nebo vonné látky, které dodávají příjemnou vůni a mohou mít aromaterapeutické účinky (např. růže, levandule, eukalyptus nebo rozmarýn).
  • Barviva – barevné koupelové soli mohou obsahovat barviva, která jim dodávají atraktivní barvu. Tato barviva jsou obvykle potravinářského nebo kosmetického stupně a jsou považována za bezpečná pro kůži.
  • Bylinky a květiny – některé soli do koupele jsou obohaceny o sušené bylinky, květiny nebo bylinné extrakty. To může dodat soli další texturu a estetický prvek.
  • Přísady pro péči o pokožku – koupelové soli mohou obsahovat i účinné složky pro péči o pokožku, jako je Aloe vera, oleje (např. kokosový olej, mandlový olej), vitamíny a hydratační látky.
  • Konzervační látky – někdy sůl do koupele obsahuje i konzervační látky, aby se prodloužila trvanlivost.

Sůl do koupele pro chvíle pohody

Koupelová sůl je ideální pro relax těla i mysli a navození správné nálady. Vyberte si z naší žůžo nabídky solí do koupele tu svou a užijte si voňavé koupání sólo či společně s partnerem.

Sůl do koupele nevykouzlí bublinky

Koupelová sůl krásně voní a pomůže k relaxu těla i mysli, ale pokud si nedokážete představit pořádný odpočinek bez vany plné bublinek, mrkněte se na pěny do koupele.

, Tým YOO.cz