Menstruační houbičky (tampony)

Nejprodávanější

12 položek celkem
Menstruační houbičky (tampony)

Těšila jste se na sex nebo rande, ale tělo vám to překazilo? Nedělejte si z toho těžkou hlavu a seznamte se s menstruačními houbičkami (tampony), které vás zase vrátí do sedla. YOOoo, konečně sucho, pohodlí a žádný stres.

Těšila jste se na randíčko, ale zrovna vás zaskočil příchod "rudé armády"? Ach yooo. Nenechte menstruaci, aby vám překazila plány. Menstruační houbičky jsou úžasnou vychytávkou pro ženy, které chtějí zůstat v suchu a pohodlíčku i během menstruace – čili  můžete souložit jako divá, aniž by partner tušil, že "to" zrovna máte. Chachá, vy versus perioda – 1:0.

Co všechno můžu s menstruační houbičkou?

Menstruační houbičky jsou měkoučké a dokonale se přizpůsobí vašemu tělu, takže vám poskytují spolehlivou ochranu během menstruace. Jsou ideální náhradou běžných tamponů – můžete je používat při sportu, v sauně, při plavání, během každodenního shonu i při sexu. A navíc z vás nebude trčet žádná šňůrka, jupí!

TIPAroma dámských intimních partií se neustále mění, vagina někdy voní nasládle, pižmově nebo zemitě. YOOoo, chcete být zdravá a přirozeně voňavá? Přečtěte si našeho průvodce intimní hygienou.


Typy menstruačních houbiček

  • Jednorázové menstruační houbičky – nelze je považovat za ekologickou náhradu za menstruační tampony, protože stále generujete odpad. Jsou vyrobeny z polypropylenu (PP), polyethylentereftalátu (PET) či polyuretanu (PU). Tyto materiály jsou měkké a velice savé.
  • Menstruační houby – jedná se o ekologickou menstruační pomůcku, jelikož jsou znovupoužitelné (po 8 – 12 hodinách je vyjmete, vymyjete a můžete je znovu zavést). Vyrábí se z mořské houby, vizkózy z dřevní hmoty, bavlny, mikrovlákna či silikonu. Všechny tyto materiály jsou měkké a mají výbornou absorpční schopnost.

Najděte tu pravou menstruační houbičku

Lámete si hlavu nad tím, jaká velikost či tvar menstruační houbičky vám bude vyhovovat? Mrkněte na sadu menstruačních tamponů, ve které najdete hned 5 kusů různých houbiček na vyzkoušení.

, Tým YOO.cz

Jaké výhody mají jednorázové menstruační houbičky?

Jednorázové houbičky jsou podobně jako manstruační tampony baleny jednotlivě, což zajišťuje, že jsou čisté a hygienicky zabalené. Po použití se jednoduše vyhodí, což mnoha ženám poskytuje pocit větší hygieny.

S jednorázovými menstruačními houbičkami se nemusíte starat o jejich čištění a údržbu, což může být výhodné pro ty, kteří nemají čas nebo možnost vyprat opakovaně použitelné produkty, případně jim to přijde nehygienické.

Houbičky jsou ideální variantou i pro cestování a pobyt na místech, kde nemáte k dispozici vhodné místo na čištění opakovaně použitelných menstruačních houbiček.

Jednorázové menstruační houbičky jsou k dispozici v různých velikostech a s různými absorpčními schopnostmi, což vám umožňuje vybrat si ten nejvhodnější produkt pro vaše individuální potřeby. Některé jsou dokonce mírně lubrikované, což usnadňuje jejich zavádění.

Na rozdíl od tamponů se menstruační houbičky zavádějí až k děložnímu hrdlu a jsou tvarované tak, aby nebránily v pohlavním styku. Partner o houbičce nemusí prakticky vůbec vědět, maximálně do ní bude mírně narážet špičkou penisu, což ale nesnižuje komfort při sexu.

Jak se menstruační houbičky používají

Umyjte si ruce a poté vyjměte tampon z ochranného obalu. Pro snadnější zavádění můžete tampon navlhčit čistou vodou a dobře vyždímat, případně lze použít i kapku lubrikačního gelu na vodní bázi.

Tampon nejsnáze zavedete v dřepu, vsedě s roztaženýma nohama nebo vestoje s jednou nohou zvednutou (třeba opřenou o vanu nebo židli). Tampon uchopte palcem a prsteníčkem, prostředníček přiložte na jeho plochou stranu. Volnou rukou rozevřete stydké pysky a zasuňte tampon hluboko do pochvy, až dosedne na děložní hrdlo.

Tampon jednoduše vytáhnete ven prstem. I v případě, že se vám houbička dostane hlouběji do pochvy, dá se vyndat snadno. Důležité je uvolnit se a celkově se v takové situaci "hodit do pohody". Nejlépe se houbička vytahuje v podřepu například ve sprše. Jednoduše zatlačte tak, aby se houbička silou gravitace sama posunula. Poté na ní již budete moci dosáhnout a jednoduše vytáhnout.

Bezpečnost při používání menstruační houbičky

Během menstruace a při používání houbiček dbejte na zvýšenou hygienu. V závislosti na intenzitě menstruace houbičky pravidelně vyměňujte. Doporučená doba použití je 4-6 hodin, max. 8 hodin. Delší nošení může zvýšit riziko infekce. Po sexuálním styku vyjměte/vyměňte houbičku ihned.

Houbičky neslouží jako antikoncepce, ale lze je bez problému zkombinovat s běžnými antikoncepčními přípravky, a to včetně nitroděložního tělíska. Některé zdroje dokonce uvádí, že je menstruační houbička vhodnější než kalíšek, protože nevytváří podtlak, který by mohl tělísko vytáhnout. Je ovšem potřeba houbičku vytahovat opatrně, stejně jako všechny "vnitřní" pomůcky v kombinaci s tělískem.

Pokud se během menstruace náhle objeví vysoká horečka, vyrážka, zvracení, průjem, bolesti v krku, pocity závratě až mdloby, houbičku okamžitě vyjměte a navštivte lékaře; tyto symptomy mohou být příznaky TSS (syndrom toxického šoku). Pokud jste v minulosti TSS prodělala, poraďte se o vhodnosti používání houbiček s lékařem.

Vyzkoušejte menstruační houbičky a tampony

Menstruační houbičky a tampony vám zajistí větší pohodu a aktivitu během vašich dnů. Pojďte si vybrat z naší nabídky jednorázových menstruačních houbiček různých tvarů, velikostí i typů ty své.