Jak na fisting: příručka pro začátečníky

Vzrušuje vás představa dokonalého naplnění? Zkuste fisting. Šoupnout celou ruku do intimních partií však není jen tak. Pojďte si přečíst, jak se to dělá.

Jak na fisting: průvodce pro začátečníky

Pořádně namazat a zasunout až po loket… no, takhle jednoduché to nebude. Fisting je hlavně o důsledné přípravě a postupném tréninku.
Tahle praktika sice nemusí být tak drsná, jak se na první pohled zdá, ale taky není pro každého. Pokud už však máte pár zkušeností s macatějšími hračkami a pocit maximálního naplnění vám dělá mooooc dobře, směle do toho!

Druhy fistingu:

 • vaginální fisting – fistění vaginy
 • anální fisting – vsouvání ruky do análního otvoru
 • mělký fisting – ruka je v pochvě po zápěstí (ideální praktika pro začátečníky)
 • hluboký fisting – vsunutí ruky až po loket (ano, čtete dobře)
 • foot fisting – zasouvání chodidla do vaginy nebo análního otvoru
 • self fisting – fistění sama sebe
 • double fisting – současné vsouvání dvou ruk do jednoho otvoru
 • punching (punch fisting, česky pěstění) – vsouvání ruky zatnuté v pěst

Jak se připravit na fisting?

 • Kdo maže, ten fistuje. Proto investujte do speciálního lubrikačního gelu na fisting – ten zajistí maximální kluznost a hladký průběh. Některá mazadla obsahují i mírně znecitlivující látky, což oceníte především jako začátečníci.

 • Zaměřte se na ruce – nehty zastřihněte nakrátko a pečlivě zabruste pilníčkem. Dlouhé pařátky nemají v těle co dělat.

 • Vytvořte dokonalé prostředí – intimní atmosféra, oblíbená hudba a podbízivé přítmí svíček dokáže krásně uvolnit i ten nejsevřenější otvůrek.

 • Dejte si horkou vanu nebo sprchu – teplo vám krásně prohřeje a uvolní svalstvo v intimních partiích. Mmm, yoooo.

 • Rozdejte si to – skvělý sex před fistingem zaplaví tělo náloží endorfinů, které rozpustí všechny obavy z experimentování. Tak šup na to.

Kdo maže, ten fistuje. Proto investujte do speciálního lubrikačního gelu na fisting – ten zajistí maximální kluznost a hladký průběh.

Vaginální fisting krok za krokem

 1. Začít okamžitým pěstním útokem vám neprojde. Nejprve naberte pořádnou dávku mazadla a začněte masírovat klitoris a stydké pysky. Pomalu začínejte vsouvat prsty dovnitř (dva pro začátek bohatě stačí).

 2. Fisting je založený na postupném uvolňování, proto se nesnažte hned zasouvat prsty hluboko. Raději vsaďte na pomalé krouživé pohyby. YOOooo, to je ono!

 3. Sledujte reakce partnerky. Už se uvolnila? Palec mějte pořád opřený o klitoris a pomaloučku přidávejte další prsty. Ruku tlačte spíš dolů a při zasouvání mějte prsty co nejtěsněji u sebe. Nezapomeňte neustále doplňovat lubrikant.

 4. Klouby bývají kritické. Nejde to? Zpomalte a přimazejte.

 5. Je to příjemné? Přišel čas přidat palec (ten schovejte do dlaně).

 6. Už jsou uvnitř všechny prsty? Teď už můžete pomalu otáčet a pulzovat dlaní. Nikam nespěchejte a vždy se posuňte jen o malinký kousek. Nikdy nedělejte nic na sílu.

 7. Užívejte si to ♥

Nevytahá se?

Ne, ženské lůno fistingem nevytaháte – akorát zvětšíte schopnost jeho uvolnění.

Au, opatrně!

Ruku nikdy nevytahujte rychle ani násilím. Pokud se dostaví bolest, nepanikařte. Žena by se měla pokusit co nejvíc uvolnit a ruku "vytlačit" sama.

Anální fisting

Postup u análního fistingu je v podstatě stejný, jako u vaginálního fistingu – hlavně pomalu a postupně. Zadkohrátky však mají pár svých specifik:

 • Ten, jehož zadeček bude prozkoumávaný, by si měl udělat důkladný klystýr. Riziko hnědé nehody je zde totiž hoooodně vysoké. Návod na klystýr najdete v článku: Jak na klystýr: vše co potřebujete vědět o anální očistě

 • Konečník je náchylný na drobné trhlinky, do kterých se mohou snadno dostat bakterie z rukou. Brrr. Zkuste proto zvážit nasazení latexové rukavice, která hrátkám propůjčí zajímavý nádech kliniku.

 • Prrrr, roztahování zadečku není jen tak. Na anální fisting se nejlépe připravíte nošením análních kolíků. Pokud zvládnete průměr kolíku podobný ruce, s velkou pravděpodobností zvládnete i fisting. Jupí.

Uf, s pěstí opatrně.

Vždy nejprve začínejte s nataženými prsty blízko u sebe. Ale nebojte, trocha tréninku a i ta pěst bude brnkačka.

Postup u análního fistingu je v podstatě stejný, jako u vaginálního fistingu – hlavně pomalu a postupně.

Ideální polohy pro fisting

Během této příjemné kratochvíle musí mít pohodlí oba zúčastnění a přístupu k otvůrkům nesmí nic bránit.

Gynekologická poloha

Žena nebo muž si lehne na záda a doširoka rozevře nohy. Když si pod zadek šoupnete polštář nebo podložku na sex, budete čubrnět, kolik manipulačního prostoru tím získáte.

Poloha na čtyřech

Kleknout na kolena, položit lokty, vyšpulit zadek a jde se na to. Tato poloha není úplně vhodná pro první pokusy, protože si navzájem neuvidíte do obličeje – a komunikace je při fistingu nejdůležitější (hned po lubrikantu).

TIP

Nemá vás kdo "vyfistit"? Zkuste umělou ruku

Trénink dělá mistry

Připravte se, že celá ruka nemusí vyjít hnedka na první pokus. Ale nenechte se odradit – i v tomto případě platí, že cesta je cíl. A že trpělivost pěsti přináší.