Dodání do Vánoc garantujeme do pondělí 18. prosince 14:00, při objednávce produktů, které jsou skladem.

Kondom, prezervativ, šprcka: jaký vybrat, jak ho správně nasadit a čemu se vyvarovat

Rande, rychlovka, nový objev? Bez kondomu ani ránu. Prozkoumejte svět šprcek a vyberte si ochranu, která vám padne jako ulitá. 

Kondomy nás chrání před pohlavně přenosnými chorobami i těhotenstvím.

Kondomy nás chrání před nechtěným těhotenstvím i pohlavně přenosnými nemocemi. Říká se, že sex s kondomem není to pravé ořechové. Hmm, možná. Jenže jak jinak si bezstarostně užít sex v případech, kdy nechceme počít nebo chytit nějaké breberky? Kondomy jsou skvělé v mnoha případech:

 • nezávazný sex na jednu noc
 • sex s novým partnerem/partnerkou
 • anální sex
 • orální sex
 • sex s partnerkou, která z nějakého důvodu nemůže používat jinou antikoncepci
 • radovánky s erotickými pomůckami (ideální třeba na swingers párty)

Jak vybrat správnou velikost kondomu?

Ať máte sardinku nebo plejtváka obrovského, "čepička" se pro vás vždycky najde. Při výběru není tolik podstatné, jak je kondom dlouhý – větší roli hraje jeho šířka. Kondom nesmí škrtit ani plandat.

Jak vybrat kondom? Správná velikost předchází poškození.

Kondomy na míru

Pokud chcete, aby kondom padl vašemu beranidlu jako "prdel na hrnec", sáhněte po značce MISTER SIZE. Vytiskněte si tuto měřicí pásku a vyberte si ten pravý. Yooo, tahle značka myslí na všechny!

Typy kondomů

 • Vroubkované kondomy

  Chcete, aby si partnerka užila pořádné žůžo? Šoupněte penis do vroubkovaného kondomu. Hrbolky, vroubky a výstupky budou stimulovat vnitřek její jeskyňky. Juhůů!

 • Zesílené a na anální sex

  Vrháte se do análu? Milujete fisting nebo drsný sex? Sáhněte po zesílených kondomech. Silná vrstva latexu přežije hrubé zacházení a extra lubrikaci oceníte při hloubkových análních průzkumech. Obvyklá tloušťka stěny zesílených šprcgum je 0,07 – 0,10 mm. To bude panečku hoblovačka!

 • Tenké a ultratenké

  Máte pocit, že vám šprcky kazí prožitek z milování? Prahnete po pocitu "tělo na tělo"? Tyhle gumy ani neucítíte. Tenké kondomy mají vrstvu silnou 0,04 – 0,05 mm, ty nejtenčí ultratenké pak pouhých 0,02 mm. Yooo!

 • Kondomy s příchutí

  Chcete si pošušňat bez kalorií? Ochucené kondomy jsou vhodné zejména pro orální hrátky (ale využijete je i pro běžný sex). Chutnají po jahodách, borůvkách, banánech, čokoládě… mňam, budete se olizovat až za ušima!
  TIP: Pokud se vaše milá příliš nemá k orálnímu laskání, na chuť šťavnatého ovocíčka ji možná nalákáte.

 • Svítící kondomy

  Aby váš penis zářil jako maják na moři, nasaďte si na něj svítící kondom. Pro dosažení požadovaného efektu stačí gumu vystavit na světlo po dobu 30 sekund. Jupí, teď už s penisem do špatné dírky nezabloudíte.

 • Hřejivé a chladivé kondomy

  Na své si přijdou i milovníci nových zážitků. Co takhle žhavý sex v džungli nebo chladivá rychlovka na severním pólu? Vyzkoušejte hřejivé a chladivé kondomy, které obsahují lubrikační vrstvu s báájovým efektem.

 • Kondomy na oddálení ejakulace

  Už žádná předčasná zklamání a partnerčiny nedodělané orgasmy. Ukažte své milé, jakou máte výdrž. S kondomy na oddálení ejakulace do toho budete bušit mnohem déle.

 • Ženské kondomy (femidomy)

  Dámy, chcete převzít kontrolu nad vlastní ochranou? Vyzkoušejte dámský kondom, který lze zavést v dostatečném předstihu před sexem. V zápalu vášně se tak nemusíte rozptylovat rozbalováním a nasazováním klasického kondomu.

 • Bez latexu (pro alergiky)

  Pokud jeden z vás trpí alergií na latex, mohou vaše radovánky skončit opuchlou vagínou nebo opupínkovaným penisem. Au! O svědění už raději ani nemluvíme. Naštěstí existují moderní bezlatexové kondomy, díky kterým si vychutnáte sex i s alergií. Navíc jsou extra tenké a nemají typické latexové aroma, které odrazuje i některé nealergiky.

 • Orální roušky

  Při lízání sice nikdo neotěhotní, ale i tak je důležité chránit jazýček před pohlavními nemocemi. Orální roušky pro cunnilingus vám umožní lízat vaginu i zadeček bez starostí.

   

Existuje celá řada kondomů - malé, velké, ochucené, bezlatexové, anální, tenké...

Jsou kondomy spolehlivé?

Šprcka patří mezi nejspolehlivější antikoncepční metody. Teoretická spolehlivost kondomu je velmi vysoká – statistiky uvádí, že až 98 %. Hurá!
Nicméně nic není dokonalé a občas něco nevyjde podle plánu. Pokud je s kondomem špatně zacházeno, sklouzne z penisu nebo dojde k jeho poškození a máte zaděláno na pořádný průšvih. Hups…

Co dělat, aby kondom fungoval tak, jak má

Aby vás kondom ochránil, musíte se o něj náležitě starat. Opatrná manipulace je základ. Před sexem vždy zkontrolujte datum expirace. Pokud nosíte jeden a ten samý kondom pro sichr v peněžence už od puberty, rovnou ho vyhoďte. "Prošlé" šprcgumy mohou být poškozené a náchylné k prasknutí.

Jak zacházet s kondomem

 • Opatrně na ostré drápky, zoubky a intimní piercingy. Při neopatrné manipulaci se může kondom protrhnout. Kruciš!
 • Pokud vám to drne, použijte mazadlo (vyvarujte se olejovým a masážním gelům)
 • 1 kondom = 1 výstřik!!!
 • Latexové kondomy jsou citlivé na teplotu – nedělá jim dobře horko ani zima. Aby byly jako v bavlnce, šoupněte je na suché, temné místo s pokojovou teplotou, kde nebudou vystaveny nepříznivým podmínkám. Takže žádné peněženky nebo přihrádky v autě. Ne, ne, ne!
 • Za nehodu často může i nesprávný postup při nasazování – hlavním problémem je vzduch. Pryč s ním! Při nasazování je třeba prsty zmáčknout rezervoár na špičce kondomu

Aby kondom fungoval tak jak má, musí se správně nasadit.

Jak správně nasadit (a používat) kondom?

 1. Kondom nasazujte na stojící majestát ještě před šťouchačkou. Šťávička, která se na počátku erekce uvolňuje (jo, to je ta kapička lásky) totiž může obsahovat sperma a bakterie způsobující pohlavně přenosné choroby. Fujky!
 2. Ujistěte se, že srolovaná část je vně. Pak stiskněte ukazováčkem a palcem špičku kondomu a nasaďte ho na ztopořený penis tak, aby návin byl na vnější straně kondomu.
 3. Kondom jemně odviňte po celé délce penisu a přitom stále přidržujte špičku kondomu. Hotovo, můžete zasouvat!
 4. Hlídejte si, že kondom zůstává po celou dobu styku nasazený. Pokud by došlo ke sklouznutí kondomu, je potřeba použít nový kondom.
 5. Po výstřiku majestát vyjměte (než ochabne, což se stane brzy po ejakulaci). Kondom přitom pevně přidržujte, aby zůstal tam, kde má. Nic nesmí vytéct. Sundejte ho až po úplném vytažení penisu.
 6. Použitý kondom zabalte do papírového kapesníčku a šup s ním do koše (nesplachujte ho do záchodu).

Co když se uděláte dřív než partnerka?

V případech, kdy se muž udělá dřív než jeho partnerka, penis vytáhněte dřív, než odezní erekce, a pokračujte v potěšení jinými praktikami. Partnerka si orgasmus taky zaslouží! Příště můžete situaci zkusit vyřešit kondomem na oddálení ejakulace.