Ženské kondomy

Nejprodávanější

2 položek celkem
Ženské

Nasazování gumy v zápalu vášně se vám nelíbí? Nečekejte na erekci, ženský kondom můžete mít nasazený, ještě než vás políbí. Dámy, zaveďte si tuhle pláštěnku před sexem a překvapte svého miláčka, že do vás může vplout bez obav a zdržování. Jupí!

Vezměte zodpovědnost do svých rukou a užijte si sex na plno. Kondomy pro ženy vás uchrání před nechtěným těhotenstvím i přenosem všelijakých breberek.

Jsou mnohem tenčí než klasické prezervativy, ale i tak jsou dostatečně odolné vůči protržení a vhodné i pro osoby, které jsou alergické na latex. Jupííí!

Jak se ženský kondom nasazuje?

Nasazování je brnkačka. Ženský kondom zaveďte ještě před plánovaným sexem – nemusíte se tak rozptylovat rozbalováním a nasazováním klasického kondomu. Dámský kondom díky vnitřnímu kroužku přilne k vaginálním stěnám a nevypadne. YOOooo, konečně budete v klídečku.


Co jsou ženské kondomy a proč byste je měli používat?

Ženský kondom (femidom) je jeden z typů bariérové antikoncepce, která zabraňuje tomu, aby se spermie dostali do kontaktu s vajíčkem. Vypadá jako tenký, průhledný sáček s prstencem na každém konci. Je obvykle vyrobený z polyuretanu, polymeru nebo nitrilu a může být buď průhledný, nebo barevný.

Dámský kondom má obvykle celkovou délku kolem 17 cm, průměr se pohybuje mezi 8 až 10 cm. Na jedné straně má prstenec menší průměr (ten se vkládá do pochvy), zatímco druhý prstenec je větší  (zůstává venku a chrání zevní genitálie).

Výhody a nevýhody femidomů

Kromě toho, že vás dámský kondom ochrání před pohlavně přenosnými nemocemi a nechtěným otěhotněním, má i spoustu dalších výhod. Jednou z nich je, že ženy mají ochranu ve svých rukách, takže nemusí spoléhat na partnera a dokonce ani jeho erekci.

Další výhodou je, že si dámský kondom může žena "nasadit" i několik hodin před stykem, tedy nejen těsně před ním, ale klidně už před předehrou nebo během ní.

Ženský kondom vám poslouží i v případě, že má váš partner moc malý penis (nebo naopak příliš velký) a klasické kondomy mu nesedí. Navíc nejste závislí na partnerově dokonalé erekci – kondom pro ženy můžete použít i ve chvíli, kdy penis úplně nestojí.

Nevýhodou ženských kondomů může být to, že jsou dražší než mužské kondomy. Také vyžadují trochu cviku při aplikaci, což může vést ke snížení účinnosti a riziku prasknutí. Někomu může femidom vadit i na pohled, protože překrývá vnější část vaginy.

Jak správně používat dámské kondomy

Před použitím si pečlivě přečtěte návod a zkontrolujte datum expirace na obalu. Pak femidom vyjměte z obalu a ujistěte se, že není poškozený nebo prasklý. Pokud je, nepoužívejte ho.

Najděte si pohodlnou pozici, kondom promněte mezi prsty, aby se lubrikant rozprostřel po celé vnitřní ploše, zmáčkněte vnitřní kroužek do tvaru oválku a zasuňte ho do pochvy tak, aby vnější kroužek zůstal před vaginálním vchodem (musí chránit celou oblast genitálií).

Při penetraci roztáhněte pomocí prstů vnější kroužek, aby nedošlo k zasunutí penisu mimo ženský kondom. Po sexu uchopte vnější kroužek a kondom opatrně vyjměte a zahoďte do odpadkového koše. Nikdy ho nevyhazujte do toalety.

Obvykle se doporučuje, aby byl femidom vložený alespoň několik minut před stykem, aby měl čas správně přilnout k poševním stěnám.

Je kondom pro ženy lubrikovaný?

Ženské kondomy jsou vždy lubrikované z obou stran, díky čemuž se snadno vkládají do vaginy a při styku to v nich hezky klouže. Pokud by vám to nestačilo, vždy můžete použít lubrikační gel. Chladivý nebo hřejivý gel vám navíc pěkně ozvláštní sex. 

, Tým YOO.cz

Odpovědi na nejčastější otázky týkající se ženských kondomů

Jak dlouho femidom vydrží?
Ženský kondom má obvykle expiraci asi 5 let. Stejně jako u mužského kondomu je femidom určený k jednorázovému použití. Nikdy ho nepoužívejte vícekrát.

Jsou dámské kondomy účinnější než mužský kondom?
Oba druhy kondomů jsou účinné při prevenci sexuálně přenosných infekcí a těhotenství. Rozdíl mezi nimi je v tom, že mužský kondom brání kontaktu spermatu se sliznicí pochvy, zatímco ženský kondom pokrývá celou pochvu a tím brání kontaktu spermatu s tělem.

Mohou ženské kondomy způsobit alergickou reakci?
Dámské kondomy jsou většinou vyrobené z polyuretanu nebo syntetického polymeru, tedy materiálů, které alergii nezpůsobují. Na trhu jsou ale i femidomy z tenkého latexu, který může alergickou reakci vyvolat.

Vyzkoušejte ženské kondomy

Bariérová antikoncepce pro ženy představuje snadnou možnost, jak praktikovat bezpečnější sex, aniž by to bylo na úkor pohodlí nebo potěšení. Proč ji tedy nevyzkoušet? Vyberte si z naší nabídky kvalitních dámských kondomů ještě dnes.