Rychlý tahák, jak se starat o erotické pomůcky z různých materiálů

Všechny hračky chtějí zůstat dlouho krásné a užívat si s vámi každou chvilku na maximum. Potřebují jen trochu péče. Přečtěte si, jak se o své pomůcky starat tak, aby vydržely co nejdéééle.

Péče o erotické pomůcky je nezbytná - jedině tak udržíte své miláčky v kondici

Výkonné vibračníky, krásně stavěná dilda, těsné erekční kroužky, latexové hadříky… všechny vzrušující hračky i sexy oblečky si zaslouží trochu vaší pozornosti.

Jak ale poznáte, s jakým materiálem máte tu čest? Mrkněte se na krabičku nebo do popisku produktu, kde snadno zjistíte, z čeho je vaše nová pomůcka vyrobená. Následující řádky vám pak prozradí, jak se starat o ABS plast, PVC, silikon, TPR, TPE, sklo, kov, latex, lack i kůži. Je to fakt brnkačka!

ABS plast

Erotické pomůcky z ABS plastu jsou tvrdé, neohebné a hladké na dotek. Někteří mazlíci mohou mít polyuretanový povlak, který je na omak příjemně heboučký a podobá se silikonu. Obrovitánskou výhodou ABS plastu je, že netlumí výkonnost vibračních motorků a vibrace dobře přenáší. Vrrrr, to je síla!

ABS plast neobsahuje škodlivé ftaláty (změkčovadla), proto je bezpečný pro lidské tělo a vašim skulinkám neublíží. Jeho povrch navíc nemá žádné póry, ve kterých by se mohly vesele množit různé potvůrky (bakterie).

PVC

Hojně používané PVC může mít mnoho podob – vyrábí se z něj například vibračníky, anální kolíky nebo dilda. Neměkčené PVC je poměrně tvrdé a málo ohebné.

Na povrchu miláčků z PVC se nachází spousta miniaturních pórů, do kterých se mohou schovávat nečistoty a bakterie. Potvůrky jedny! Proto hračky z PVC s nikým nesdílejte, ani je nestrkejte na střídačku do všech svých dírek (vaginy a zadečku). A když už, tak jedině s kondomem.

 • Jak opečovávat erotické pomůcky z PVC?

  PVC se běžně kamarádí se všemi lubrikačními gely, kromě olejových, se kterými může reagovat. Ve výjimečných případech není možné použít silikonový lubrikant, ale to se vždy dozvíte na krabičce nebo v popisku produktu.

  Mazlíky z PVC po každých radovánkách důkladně vydrhněte teplou mýdlovou vodou a vydezinfikujte je speciálním dezinfekčním přípravkem na erotické pomůcky

Měkčené PVC (gel, jelly)

Erotické pomůcky z měkčeného PVC jsou úžasně měkoučké, ohebné a velmi často průhledné.

Tyhle hračičky poznáte už po čichu – jejich gumové aroma je nezaměnitelné. Nejintenzivnější vůni mají nové pomůcky, jejich aroma však časem slábne. Povrch měkčeného PVC je hodně pórovitý, proto je nutné dbát na důslednou dezinfekci.

 • Jak opečovávat erotické pomůcky z měkčeného PVC?

  I měkčené PVC se kámoší se všemi lubrikanty, kromě olejových, se kterými může reagovat. Ve výjimečných případech není možné použít silikonový lubrikant, ale to se vždy dozvíte na krabičce.
  Své gelové miláčky nevyvářejte ani je nevystavujte vyšším teplotám, zkrátili byste tím jejich životnost. Až si pohrajete, kromě důkladného čištění teplou mýdlovou vodou nezapomeňte použít také dezinfekční přípravek na erotické pomůcky.

Čištění erotických pomůcek je snadné a mnohdy si vystačíte pouze s mýdlem.

Silikon

Radůstky ze silikonu jsou pružné, různě tvrdé a ve většině případů sametově hebké. Výhodou je, že silikon lehce přejímá teplotu těla – silikonovou hračku stačí chvíli hňahňat v ruce a hned je příjemně teploučká.

Silikon je 100% hypoalergenní a zdravotně nezávadný. Velmi snadno se čistí, proto své hračky můžete bez obav sdílet s partnerem nebo střídat dírky. Dneska vagina, zítra klidně prdelka. Před střídačkou však hračku důkladně očistěte. 

TPR, TPE

TPR a TPE (termoplastická guma, elastomer) jsou měkoučké, jemňoučké a velmi elastické materiály, které skvěle přejímají teplotu těla – takže už žádné studené škvírky a ledově chladná dilda.

Z TPR a TPE se vyrábějí i moderní realistické materiály, které věrně napodobují lidskou pokožku (skrývají se pod různými obchodními názvy, např. Nature Skin, Super Skin, Fanta Flesh, UltraSkyn apod.).

Mazlíci z TPR a TPE neobsahují změkčovadla, takže jsou 100% zdravotně nezávadní. Jejich povrch má malilinkaté póry, proto je důležité dbát na důkladnou hygienu, aby se na hračce nemnožily potvůrky.

Sklo

Na výrobu skleněných hraček se používá speciální tvrzené sklo (borosilikátové, pyrex), které je odolné a jen tak se nerozfláká. Super! Sklo je ideální pro hrátky s teplotou – tyhle hračky můžete snadno ohřát nebo ochladit. Je libo teplé wáááu, nebo studené brrr?

Tvrdý a hladký povrch má ještě jednu obrovskou výhodu – zajišťuje vysokou kluznost, takže nemusíte používat tolik mazadla.

 • Jak opečovávat erotické pomůcky ze skla?

  Skleněné erotické pomůcky můžete mazat libovolným lubrikantem. Jejich povrch není ani trochu pórovitý, takže čištění je brnkačka. Mazlíky stačí opláchnout teplou vodou s mýdlem. Skleněné pomůcky nevyvářejte, tepelným namáháním by mohly popraskat (au, au!).

Kov

Radosti z hliníku, nerezové oceli a různých jiných slitin mají podobné vlastnosti jako sklo – jsou tvrdé, odolné, hladké a zcela bez pórů. Skoro všechny kovové pomůcky jsou ideální pro hrátky s teplotou a nemusíte na ně patlat tolik mazadla. Co víc si přát?

POZOR! Pokud máte alergii na nikl, ujistěte se, že jej pomůcka neobsahuje.

Výběr lubrikačního gelu je důležitý. Při nesprávném použití totiž můžete nenávratně poškodit jejich povrch.

Latex

S latexem to není jen tak – latex je vlastně guma, která ve výchozím stavu není tak zářivá, líbivá a sexy, jako ji známe z fotek. Sytých barev a vysokého lesku dosáhnete jedině leštěním! Ale není na tom nic složitého, nebojte :).

 • Jak opečovávat oblečky a pomůcky z latexu?

Bez speciálních přípravků na údržbu latexu to nepůjde. Pro snadné vklouznutí do latexového prádla použijte pudr nebo trochu silikonového gelu. Po obléknutí povrch naleštěte několika kapkami silikonového mazadla nebo leskem na latex ve spreji. Ať se blýská!

Po použití oblečky očistěte obyčejnou vodou a tekutým mýdlem, na silnější nečistoty použijte speciální čisticí šampon na latex. Nečistoty stírejte, ale moc nedrhněte – tím by došlo k odření povrchu latexu. A to by byla velkááá škoda!

Oblečky pak osušte suchým hadříkem, nebo je opatrně pověste a nechte oschnout. Latex nesušte na topení ani na sluníčku, snižuje se tím jeho životnost. Latex skladujte v černém neprůsvitném pytlíku, zůstane tak doslova nesmrtelný!

Lack (vinyl)

Lakované prádlo je ušito z látky pokryté vrstvou leskloučkého polyuretanu. Na první pohled se hodně podobá latexu, ale má tu výhodu, že je mnohem méně náročný na údržbu. Takže můžete mít sexy blyštivý outfit i bez námahy. To je sen!

 • Jak opečovávat oblečky z lacku (vinylu)?

Aby se vaše lakované oblečky leskly jako sexy plešatá hlava Vina Diesela, nemusíte pro to dělat vůbec nic. Lak se leštit nemusí – krásně lesklý k vám dorazí už v krabičce. Pro očištění jej stačí otřít vlhkým hadříkem nebo opatrně přemáchnout v ruce. Hlavně žádná pračka! Tu lack nemá rád.

Kůže

Kůže je náramně sexy klasika, která BDSM a čuňačinkám prostě sluší. Je měkká, odolná, snadno přebírá vlhkost okolí (takže i pot a šťávičky) a občas může vykazovat drobné povrchové nedostatky (třeba kvůli vráskám a jizvičkám zvířete), díky kterým jsou však jednotlivé kousky zcela unikátní.

 • Jak opečovávat oblečky a postroje z kůže?

Aby vám kůže dělala dlouho radost, je nutné ji pravidelně ošetřovat. Na pračku a agresivní čistící prostředky (např. benzín) zapomeňte, pozůstatky prasečinek otírejte pouze měkkým hadříkem namočeným ve vodě s trošičkou rozpuštěného mýdla.

Kůži je také vhodné pravidelně impregnovat speciálním balzámem na kůži – odvděčí se vám krásným vzhledem. Oblečky a postroje pak nikdy neukládejte do igelitového sáčku, materiál musí mít možnost volně dýchat.

DŮLEŽITÁ INFORMACE A MALÉ OPÁČKO

Materiály erotických pomůcek spolu můžou reagovat. Takže do “karantény“ s nimi! Své mazlíky skladujte v originálních obalech nebo odděleně, nikdy ne tak, aby se jejich povrchy přímo dotýkaly.

Před uložením je potřeba erotické pomůcky důkladně očistit a osušit. Pokud máte vibrouše na baterky, po použití je vždy vyndejte, nebudou se tak rychle vybíjet. U porézních materiálů (PVC, TPR a TPE) se nedoporučuje střídat vaginální a anální použití.

 Tak co, zapsali jste si všechna pravidla za uši? Nebudete litovat ♥.