12 položek celkem
Silikonové

Chcete si zašustit ve sprše či vaně? Nebo se vydáváte na průzkum zadnice? Silikonové lubrikační gely vás nikdy nenechají na suchu. Kloužou skvěle a kloužou dlouho, a navíc je neodplaví voda ani partnerčiny šťávičky.

Kdo maže, ten jede! Silikonové lubrikační gely jsou nepostradatelnými pomocníky – zvyšují kluznost během sexu i masturbace. Libujete si v nekonečném milování, análku a vodních radovánkách? Sáhněte po silikonovém lubrikačním gelu. Tahle mazadla nevysychají a kloužou dlouho i v malém množství.

Typy silikonových lubrikačních gelů

U nás najdete všelijaké silikonové lubrikační gely – od klasických přes silikonové masážní gely až po lubrikační gely na anální sex či mazadla s hřejivým nebo chladivým účinkem. YOOoo, to bude jízda.

TIP: Chcete si udělat v lubrikačních gelech přehled? Mrkněte na našeho vychytaného průvodce lubrikačními gely, se kterým si snadno vyberete mazadlo přesně na míru svému potěšení. Jupí, ani jedna dírka nezůstane suchá!


Jaké složení má silikonový lubrikační gel?

Složení silikonového lubrikačního gelu se může lišit v závislosti na konkrétní značce a typu produktu. Většina silikonových lubrikačních gelů však obsahuje hlavní složku – silikonové polymery. Ty jsou zodpovědné za dlouhotrvající kluznost, kterou lubrikant poskytuje.

Běžnými složkami jsou např.:

 • Dimethicone – jedná se o nejběžnější silikonovou složku v lubrikantech. Je známá pro svou vysokou kluznost a dlouhotrvající účinek.
 • Cyclomethicone – další silikonová složka, která se používá pro zlepšení kluznosti a roztíratelnosti gelu.
 • Dimethiconol – přispívá k hebkosti a hladkosti gelu.
 • Trimethylsiloxysilicate – používá se pro zvýšení odolnosti gelu vůči vodě.
 • Různé další přísady – např. vitamíny, extrakty z rostlin nebo další látky, které mají různé účinky na pokožku nebo sliznice.

Jaké výhody a nevýhody mají silikonové lubrikanty?

Výhody:

 • Dlouhotrvající kluznost – lubrikanty na bázi silikonu jsou známé svou dlouhotrvající kluzností bez nutnosti opakovat aplikaci. To je zvláště výhodné pro dlouhotrvající sexuální aktivity i masáže.
 • Odolnost vůči vodě – silikonové gely kloužou i při kontaktu s vodou a jen tak se nesmyjí, což znamená, že jsou vhodné pro sex ve vodě nebo pro vodní hry.
 • Méně potřebné množství – díky dlouhotrvající kluznosti je obvykle potřeba menší množství silikonového lubrikantu (ve srovnání s jinými typy lubrikantů), což vám může ušetřit peníze.
 • Hladkost a hebkost – silikonové lubrikanty mají hladkou konzistenci, což zajišťuje příjemné pocity.

Nevýhody:

 • Nekompatibilita s některými materiály – silikonové lubrikační gely nelze používat s hračkami ze silikonu, TPR a TPE. Mohou způsobit poškození těchto materiálů a snížit jejich životnost. Kvůli tomu jsou méně univerzální.
 • Náročnější umývání – silikonové gely mají tendenci zůstávat delší dobu na pokožce a povrchu, a proto může být jejich odstranění složitější než u jiných typů lubrikantů.
 • Vyšší cena – silikonové lubrikanty bývají obvykle dražší než jiné typy lubrikantů, což někoho může odradit. Je potřeba si ale uvědomit, že pro lubrikaci stačí menší množství gelu.

Silikonové lubrikační gely se nekamarádí se všemi hračkami

Narozdíl od gelů na vodní bázi nemůžete silikonový lubrikační gel používat s erotickými pomůckami ze silikonu, TPR, TPE a některých dalších materiálů. Pokud tedy hledáte mazadlo na sex i masturbaci s hračkami a nechcete přemýšlet nad tím, jestli je silikonový lubrikant kompatibilní s daným materiálem, pořiďte si raději lubrikační gel na vodní bázi.

, Tým YOO.cz

Je silikonový lubrikační gel bezpečný?

Silikonový lubrikační gel ulpívá pouze na povrchu a do organismu vůbec nevstupuje (na rozdíl od vodních lubrikantů nebo přírodních olejů). To mu zajišťuje 100% hypoalergenitu a pH neutralitu (je vhodný pro jakýkoliv typ pokožky ženy i muže a nezpůsobuje žádné alergické reakce).

Obecně jsou tedy silikonové lubrikanty bezpečné i pro citlivé sliznice intimních partií, je potřeba si ale uvědomit, že mohou obsahovat i další složky, které mohou alergickou reakci způsobit. Je proto dobré přečíst si pečlivě složení.

Pokud víte, že máte na některou ze složek alergii, tak se takovému gelu vyhněte. Jestliže máte citlivou pokožku, pak volte co nejčistší silikonový lubrikant, který obsahuje pouze silikony.

Když máte danou značku lubrikantu poprvé, otestujte jej nejdříve na malé ploše pokožky, třeba na předloktí, a sledujte, zda se neobjeví alergická reakce.

Také je potřeba si uvědomit, že silikonový lubrikační gel je velice kluzký, takže je potřeba dávat pozor, abyste jím nepotřísnili podlahu, vanu nebo vaničku ve sprše. Hrozí totiž riziko uklouznutí.

Poslední, na co je nutné myslet je, že silikonový gel nenahrazuje ochranu před pohlavně přenosnými chorobami nebo antikoncepci. Naštěstí se dobře snáší s latexovými kondomy.

Poznejte krásu silikonových lubrikantů

Ať už si chcete při sexu vychutnat pořádnou “klouzačku” na dlouhou dobu, chcete prožít vzrušující chvíle ve vaně se svojí hračkou či partnerem, chystáte se na smyslnou masáž nebo potřebujete vyleštit latexové prádlo, silikonový lubrikační gel je tu přesně pro vás. Pojďte si vybrat z naší široké nabídky silikonových lubrikantů ten svůj.