Hrátky s voskem vás pořádně nažhaví. Zjistěte, jak si je užít a nespálit se

Vzrušuje vás představa horkého vosku na nahém těle? Nažhavte svíčky a vyzkoušejte wax play. V tomto článku vám prozradíme, jak se na tyto vzrušující hrátky připravit, jak se vyvarovat požáru i popáleninám a jak vybrat správnou svíčku.
hratky-s-voskem

Hrátky s voskem mohou být něžné i bolestivé. Záleží na tom, jak se s partnerem domluvíte. Cílem wax play není partnera zranit, ale vyvolat na jeho kůži hřejivý až pálivý pocit, který však není nebezpečný. Jedná se spíš o jakýsi příslib bolesti, který nikdy nenabude reálných tvarů a nezpůsobí spáleniny.

Jak vybrat svíčku vhodnou pro hrátky s voskem?

Rozlučte se s představou, že pro účely této seance použijete levandulovou svíčku se třpytkami. Držte se pravidla, že čím víc “načančaná“ svíčka je, tím více škodlivých látek obsahuje a tím vyšší je i riziko poranění. Raději si vyberte z nabídky erotických svíček, které jsou určeny přímo pro postelové hrátky.

Typy svíček pro wax play

 • Masážní svíčky

  Pokud teprve začínáte a chcete se vyvarovat bolesti, vyzkoušejte masážní svíčky, jejichž vosk se po chvilce hoření promění v hřejivý masážní olejíček. Svíčky tají při nízkých teplotách, jsou příjemně voňavé a obsažené přírodní oleje navíc zvláčňují a vyživují pokožku. A pokud partnerku drsnější hrátky nezaujmou, můžete jí dopřát alespoň příjemnou masáž.

 • BDSM svíčky z parafinu

  Rozhodně stojí za to investovat do svíčky, která je k voskovým hrátkám určená. Speciální BDSM svíčky jsou sice vyrobeny z parafinu, ale máte jistotu, že teplota tání je kolem 50 °C a je tedy velmi nepravděpodobné, že by neopatrná manipulace se svíčkou způsobila partnerovi popáleniny. 

 • Sojové svíčky

  Pokud chcete jít do normálních svíček, doporučujeme svíčky ze sójového vosku. Ten se roztéká při nižších teplotách (kolem 46 °C), rychle chladne a tvrdne a následně ho lze snadno odstranit. Příjemným bonusem je nulové riziko alergické reakce (pokud tedy nemáte alergii na sóju).

 • Parafínové svíčky

  Parafínové svíčky většinou tají při teplotě 47 - 66 °C. Vosk z takovéto svíčky může pálit nebo hřát, podle odolnosti pokapaného člověka a výšky, ze které se vosk kape. Nejlepší jsou obyčejné bílé neparfémované svíčky. Vybírejte ty nejměkčí, neboť se zpravidla rozpouštějí při nižších teplotách. Barevným svíčkám se raději vyhněte, protože barviva většinou zvyšují teplotu tání svíčky a mohli byste se popálit.

 • Čajové svíčky

  Vosk čajových svíček sice taje při nízké teplotě, ale i po roztavení veškerého obsahu kalíšku plamínek hoří dál. V důsledku toho teplota roztaveného vosku stoupá a ten pak může způsobit popáleniny i puchýře. Nemluvě o tom, že se můžete spálit i o rozpálený hliníkový kalíšek.

 • Svíčky ze včelího vosku

  Nejsou pro BDSM hrátky příliš vhodné. Vosk se rozpouští při vysokých teplotách (63 - 90 °C) a může způsobit popáleniny.

 masazni-svicka-1

Než se do toho pustíte

Před samotnými hrátkami je dobré pokožku důkladně promazat hydratačním krémem nebo tělovým olejem – bude se pak lépe čistit a vosk nevyvolá tak silné podráždění. Taky myslete na ochlupení a vlasy. Sundávat ztvrdlý vosk z chlupů vám možná může připadat vzrušující, slepené vlasy už ale tak sexy nejsou.

Sex a vosk je žhavá kombinace

Jakým způsobem budete vosk na svou “oběť“ aplikovat necháme na vás. Svíčku buď můžete držet vodorovně tak, aby vosk odkapával rovnou na tělo, nebo počkáte, až se okolo knotu rozehřeje vosku trochu víc a ten pak vylijete naráz. Druhá možnost je o něco bolestivější – vosk je mnohem teplejší.

Na první pokusy jsou nejlepší záda – velká a ne tolik citlivá plocha, na které se budete moct pořádně vyřádit. Až váš miláček bude klečet a horký vosk bude stékat po jeho zádech… to bude teprve vzrušující podívaná.

Pokud pro miláčka nebude vosk bolestivý, postupujte pomalu na citlivější místa jako stehna, břicho, zadek, ňadra a vylévejte vosk z větší blízkosti. Nejcitlivější je samozřejmě oblast klína a bradavky.

bdsm-wax-play

Jak jednoduše regulovat teplotu vosku

 • Z čím větší výšky budete vosk kapat, tím chladnější bude při dopadu.
 • Široké svíčky mají většinou chladnější vosk než úzké. Např. úzké narozeninové svíčky bývají velice horké. Zrovna tak svíčky upravované pro dlouhé hoření mívají teplejší vosk.

Wax play a bezpečnost

Nenechte se zlákat líbivou představou ložnice, ve které plápolá spousta hřejivých plamínků. Bohatě vám postačí jedna hořící svíčka. Dbejte na maximální bezpečnost. Přece jen se vrháte do hrátek s otevřeným ohněm přímo v ložnici. Kbelík s vodou poblíž na případné uhašení nehody nebude od věci. Pokud vám hořící svíčka upadne přímo do peřin, svázaná polovička vám s hašením požáru nepomůže.

Svíčku držte vždy minimálně 20 cm od těla a nelijte velké množství vosku do míst, kde se může nahromadit – například pupík. V místech, kde vosk udělá loužičku, se drží více tepla a trvá delší dobu, než vosk zchladne a ztvrdne. Tím narůstá riziko úrazu.

Kam vosk se vosk nehodí

Doporučujeme se vyhnout tváři, sliznicím, vlasům, extrémně chlupatým místům, piercingům nebo místům, kde je má vaše polovička nanesený deodorant nebo parfém.

wax-play

Kombinujte různé techniky

Ještě intenzivnější zážitek své polovičce připravíte, jestliže zkombinujete wax play s jinými vjemy. Pevně svažte její tělo, oči zakryjte maskou a střídejte svíčku s jinými pomůckami. Použijte šimrátka, šátky, Wartenbergova kolečka nebo kostky ledu. Partnerka nebude mít ani tušení, jestli má očekávat bolest, chlad, šimrání nebo jemné doteky, a tato nevědomost ji rychle dostane do extáze.

Jak snadno odstranit vosk z těla

Hrátky jsou u konce a vaše polovička je celá od vosku, co teď? Nejlépe vosk odstraníte koupelí v teplé vodě. Lepší než sprcha je lehnout si do vany a dát si načas. Druhou variantou je seškrábání vosku tupým předmětem, např. příborovým nožem.