Hrátky s voskem vás pořádně nažhaví. Zjistěte, jak si je užít a nespálit se

Vzrušuje vás představa horkého vosku na nahém těle? Nažhavte svíčky a vyzkoušejte wax play. V tomto článku se dozvíte, jak se na tyto vzrušující hrátky připravit, jak se vyvarovat požáru i popáleninám a jak vybrat správnou svíčku.

Hrátky s voskem jsou nesmírně vzrušující zábava

Hrátky s voskem mohou být něžné i bolestivé. Domluvte se s partnerem předem, kam až chcete zajít. Cílem wax play není partnera zranit, ale vyvolat na jeho kůži hřejivý až pálivý pocit, který však není nebezpečný

Vyberte si svíčku vhodnou pro hrátky s voskem

Rozlučte se s představou, že pro účely této seance použijete levandulovou svíčku se třpytkami. Držte se pravidla, že čím víc “načančaná“ svíčka je, tím více škodlivých látek obsahuje a tím vyšší je i riziko poranění. Raději si vyberte z nabídky erotických svíček, které jsou určeny přímo pro postelové hrátky.

Typy svíček pro wax play

 • Masážní svíčky

  Teprve začínáte a chcete se vyvarovat bolesti? Vyzkoušejte masážní svíčky. Jejich vosk se po chvilce hoření promění v hřejivý masážní olejíček. Svíčky tají při nízkých teplotách, jsou příjemně voňavé a obsažené přírodní oleje navíc zvláčňují a vyživují pokožku. A pokud partnerku drsnější hrátky nezaujmou, dopřejete jí alespoň příjemnou masáž.

 • BDSM svíčky z parafinu

  Chcete  se do hrátek s voskem ponořit naplno? Zvolte svíčku, která je k tomu určená. Speciální BDSM svíčky jsou sice vyrobeny z parafinu, ale máte jistotu, že teplota tání je kolem 50 °C. Je nepravděpodobné, že by neopatrná manipulace se svíčkou způsobila partnerovi popáleniny.

 • Sojové svíčky

  Chcete jít do normálních svíček? Zkuste svíčky ze sójového vosku. Ten se roztéká při nižších teplotách (kolem 46 °C), rychle chladne a tvrdne a následně ho lze snadno odstranit. Příjemným bonusem je nulové riziko alergické reakce (pokud tedy nemáte alergii na sóju).

 • Parafínové svíčky

  Našli jste doma obyčejnou parafínovou svíčku a chcete ji vyzkoušet? Parafínové svíčky většinou tají při teplotě 47 - 66 °C. Vosk z takovéto svíčky vás může pálit nebo hřát, podle odolnosti pokapaného člověka a výšky, ze které se vosk kape. Nejlepší jsou obyčejné bílé neparfémované svíčky. Vybírejte ty nejměkčí, neboť se zpravidla rozpouštějí při nižších teplotách. Barevným svíčkám se raději vyhněte, protože barviva většinou zvyšují teplotu tání svíčky a mohli byste se popálit.

 • Čajové svíčky

  Máte doma nevyužité čajovky? Vosk čajových svíček sice taje při nízké teplotě, ale i po roztavení veškerého obsahu kalíšku plamínek hoří dál. V důsledku toho teplota roztaveného vosku stoupá a ten pak může způsobit popáleniny i puchýře. Nemluvě o tom, že se můžete spálit i o rozpálený hliníkový kalíšek.

 • Svíčky ze včelího vosku

  Zamilovali jste si včelí vosk a chcete ho mít na kůži? Buďte opatrní. Tyto svíčky nejsou pro BDSM hrátky příliš vhodné. Vosk se rozpouští při vysokých teplotách (63 - 90 °C) a může vás popálit.

 Masážní svíčky nezpůsobí bolest a jsou vhodné pro začátečníky

Než se do toho pustíte

Před samotnými hrátkami pokožku důkladně promazejte hydratačním krémem nebo tělovým olejem – bude se pak lépe čistit a vosk nevyvolá tak silné podráždění. Taky myslete na ochlupení a vlasy. Sundávat ztvrdlý vosk z chlupů vám možná může připadat vzrušující, slepené vlasy už ale tak sexy nejsou.

Sex a vosk je žhavá kombinace

Jak vosk aplikovat na svou "obět"? Svíčku buď můžete držet vodorovně tak, aby vosk odkapával rovnou na tělo, nebo počkáte, až se okolo knotu rozehřeje vosku trochu víc a ten pak vylijete naráz. Druhá možnost je o něco bolestivější – vosk je mnohem teplejší.

Pro první pokusy zvolte záda – je to velká a ne tolik citlivá plocha, na které se pořádně vyřádíte. Váš miláček klečí a horký vosk mu stéká po zádech… Ach, to je vzrušující podívaná.

Není pro partnera vosk příliš bolestivý? Paráda, postupujte pomalu na citlivější místa (např. stehna, břicho, zadek nebo ňadra) a vylévejte vosk z větší blízkosti. Nejcitlivější je oblast klína a bradavky.

BDSM wax play je divočina, která už může docela bolet
 

Jak jednoduše regulovat teplotu vosku

 • Z čím větší výšky budete vosk kapat, tím chladnější bude při dopadu.
 • Široké svíčky mají většinou chladnější vosk než úzké. Např. úzké narozeninové svíčky bývají velice horké. Zrovna tak svíčky upravované pro dlouhé hoření mívají teplejší vosk.
   

Wax play a bezpečnost

Nenechte se zlákat líbivou představou ložnice, ve které plápolá spousta hřejivých plamínků. Bohatě vám postačí jedna hořící svíčka. Dbejte na maximální bezpečnost. Přece jen se vrháte do hrátek s otevřeným ohněm přímo v ložnici. Připravte si poblíž kbelík s vodou pro případné hašení. Pokud vám hořící svíčka upadne přímo do peřin, svázaná polovička vám s hašením požáru nepomůže.

Svíčku držte vždy minimálně 20 cm od těla a nelijte velké množství vosku do míst, kde se může nahromadit – například pupík. V místech, kde vosk udělá loužičku, se drží více tepla a trvá delší dobu, než vosk zchladne a ztvrdne. Tím narůstá riziko úrazu.

Kam se vosk nehodí

Vyhněte se tváři, sliznicím, vlasům, extrémně chlupatým místům, piercingům nebo místům, kde má vaše polovička nanesený deodorant nebo parfém.

Během wax play můžete krásně ozdobit (skoro) celé tělo

Kombinujte různé techniky

Chcete své polovičce zážitek ještě více zintenzivnit? Zkombinujte wax play s jinými vjemy. Pevně svažte tělo, oči zakryjte maskou a střídejte svíčku s jinými pomůckami. Použijte šimrátka, šátky, Wartenbergova kolečka nebo kostky ledu. Partnerka nebude mít ani tušení, jestli má očekávat bolest, chlad, šimrání nebo jemné doteky, a tato nevědomost ji rychle dostane do extáze.

Jak snadno odstranit vosk z těla

Hrátky jsou u konce a vaše polovička je celá od vosku, co teď? Dejte si koupel v teplé vodě. Lehněte si do horké vany a dejte si načas. Nebo seškrábejte vosk tupým předmětem, např. příborovým nožem.