Jak správně oblékat, čistit a skladovat latexové oblečení?

Latex je materiál pro fajnšmekry. Nádherně lesklý, úžasně těsný a neuvěřitelně sexy. Toužíte si pořídit svůj první gumový obleček? Zjistěte, jak se o něj starat tak, aby vám vydržel celou věčnost.

Aby latexové oblečení vydrželo, je zapotřebí se o něj náležitě starat.

Každý správný fetišista ví, že tepláky ani vytahané pyžamo nejsou sexy. Pokud chcete při fetiš radovánkách zazářit, provětrejte šatník a pořiďte si latexové oblečení.

Latex je fantasticky elastický materiál, který pevně obepne křivky těla a navodí pocit druhé kůže. A ta vůůůůně! Charismatické aroma je tak opojné, že téhle gumě odpustíte i větší nároky na péči. Ale nebojte, po přečtení následujících řádků se stanete odborníky na údržbu sexy latexových oblečků. Yooo!

TIP

Než se vrhnete do kompletní výměny fetiš šatníku, zjistěte, jak na tom jste s alergií na latex. V domácích podmínkách můžete svou snášenlivost otestovat obyčejným latexovým kondomem. Nenaskakuje vám z něj žádná vyrážka? Tak šup, šup, pro nový sexy ohoz.

Jakou si vybrat velikost?

Při pořizování gumového outfitu se držte své "civilní" velikosti. Latex je vždy dělaný o kousek menší tak, aby vás krásně obepínal. Pokud nosíte oblečení mezi velikostmi S a M, latexový obleček ve velikosti S vás bude těsně svírat, zatímco ve volnějším M vám bude pohodlněji.

POZOR! U menší velikosti riskujete roztržení při oblékání nebo nošení. Tak opatrně.

Latex se sám o sobě neleskne

Vybrali jste si, objednali a teď se těšíte, až vám kurýr ten lesknoucí poklad konečně doveze? Má to jeden háček. Latex se sám o sobě neleskne, proto až svůj nový kousek vybalíte z krabičky, nelekejte se, že není tak krásný jako na fotce.

Nové latexové prádlo je vždy ošetřeno antistatickým pudrem, jehož stopy zmizí ihned po prvním praní a leštění. Uff, takže žádný strach.

Aby se latexové oblečení pěkně lesklo, musíte ho nejprve vyleštit.

Oblékání latexu je rituál, vychutnejte si ho!

Soukat se do catsuitu dvě minuty před před akcí není úplně dobrý nápad. Oblékání latexu jde ztuha a vyžaduje čas. Berte to jako rituál a užívejte si to!

Než se do svého těsného kostýmku začnete soukat, sundejte si všechny řetízky, prstýnky, náušnice a další ozdůbky, které by mohly povrch gumy poškodit. Také opatrně s ostrými drápky, ať si obleček nepoškrábete.

Opatrně na světlé barvičky

Nosíte kovové hodinky, pásky nebo jiné šperky? Před oblékáním se důkladně vymydlete. Věcičky z kovu zanechávají na kůži mikroskopické částečky, které by mohly světlý latex obarvit. A to by byla velká škoda, fňuk.

Latex se obléká podobně jako punčocháče. Shrňte ho a postupně natahujte na sebe. Snadnějšího oblékání můžete docílit mokrou nebo suchou cestou. Jak na to?

  • Oblékání na suchovysypejte vnitřek oblečku speciálním pudrem na latex. S rukavicí nebo podkolenkou to bude brnkačka (prostě ho nasypete dovnitř a protřepete), s pudrováním sukně nebo trička si budete muset trochu vyhrát. Jemný prášek vytvoří mezi gumou a kůží tenoučkou vrstvu, díky které se na vás nebude latex během oblékání lepit.

  • Oblékání na mokronamažte vnitřek oblečku silikonovým lubrikačním gelem a vklouzněte do něj jako po rozehřátém másle. Klouzy, klouz!

Pokud oblékáte větší kousky a potřebujete je trochu popotáhnout, nedělejte to prsty (můžete latex potrhat). Gumu po kůži posouvejte pouze tlakem dlaně. Zvýšené opatrnosti dbejte během zapínání zipů.

Oblékání latexu v rámci předehry

Chcete si dováděním v latexu zpestřit partnerské hrátky? Soukejte se do něj spolu. Vzájemná pomoc při oblékání, mazání těla lubrikantem, vyhlazování latexu na kůži, leštění… Uuuu, budete v rauši ještě dřív, než si začnete hrát.


Ukázkový příklad toho, jak to nedělat. Kardashianka měla štěstí a obleček si nepotrhala, vy však nic takového nezkoušejte (zdroj: youtube.com).

Ať se blýská!

Aby se latex neodolatelně blýskal, musíte ho nejprve naleštit silikonovým lubrikantem/olejem nebo speciálním lakem ve spreji (ten se však rozptyluje všude okolo). Při leštění lubrikačním gelem roztírejte mazadlo rukou nebo utěrkou z mikrovlákna (povrch nedrhněte, pouze lehce roztírejte). Opět to chce čas… ale trpělivost slast přináší, jupí!

POZOR na podlahu! Leštění neprovádějte na hladkém povrchu. Stačí pár kapek a z podlahy je nebezpečná klouzačka. Auuu!

TIP

Chystáte se na fetiš párty? Přibalte si mazadlo s sebou, bude se hodit. I takové delší sezení u baru může váš zadek "odmastit".

Svlékání latexu

Svlékání je snadnější, ale hopem to nepůjde. Na zpocené tělo se latex lepí jako klíště. Guma navíc absorbuje tělesnou vlhkost, čímž se stává vláčnější a náchylnější k poškození. Takže pomalu, opatrně a neškubat! Hodně těsné oblečky se nejlépe svlékají pod sprchou (voda pomůže odlepit materiál od kůže).

Zásady "praní" latexového oblečení

Pokud jste na sobě obleček měli jen chvíli a netropili v něm prasečinky, přetočte ho naruby a nechte ho "vypotit". Jakmile se v něm však zpotíte, musíte ho "vyprat". Na pračku však zapomeňte, latex se čistí ručně.

Napusťte umyvadlo, vanu nebo kyblík vlažnou vodou, přidejte trochu jemného mýdla (nebo čisticího prostředku na latex), vytvořte trochu pěny a obleček jemně přemáchněte z obou stran. K odstranění větších nečistot můžete použít houbičku, špínu však pouze stírejte, latex se nesmí drhnout! Jakmile je kousek řádně vymydlený, propláchněte ho ještě v čisté vodě.

TIP

Věnujte pozornost lepeným spojům a záhybům – tam se nečistoty tuze rády usazují.


Podívejte se na video, ve kterém Miss Fetilitious čistí své latexové oblečky (zdroj: youtube.com).

Závěrečný finiš

Pokud jste pro snadnější oblékání využili silikonový lubrikant/olej, můžete si oblečky v rámci očisty rovnou trochu přeleštit. Kápněte do vody trochu silikonového lubrikantu/oleje (nebo leštidla na latex), promíchejte a latex v lázni opět přemáchněte z rubu i líce.

Po umytí obleček lehce protřepejte, nechte okapat na sušáku nebo širším plastovém ramínku a nechte z obou stran uschnout (na tmavém místě, nikdy ne na sluníčku nebo topení). Nezapomeňte řádně dosušit kapsy a záhyby. Špatně vysušený latex by vám mohl i zplesnivět. Fujky.

V případě suché varianty silikonovou lázeň vynechte a rub i líc oblečku před skladováním ošetřete pudrem na latex.

Pudr nebo lubrikant?

Záleží na preferencích, ale z praktického hlediska vítězí mazadlo na plné čáře. Oblečky ošetřované pouze silikonovým lubrikačním gelem nemusíte dokola pudrovat, čistit, odmašťovat a leštit. S mazadlem pouze leštíte a čistíte. Juch!

Kam s ním, když ho zrovna nenosím?

Jak už víme, latexové oblečení skladujeme napudrované nebo naleštěné. Nemyslete si však, že své gumové kousky uložíte jen tak do skříně. Suché oblečky vložte do pevného igelitového pytlíku či tašky (igelit nesmí pouštět barvu).

Pokud máte latexových kousků víc, můžete je skladovat v plastových boxících na sobě (nebudou se tak mačkat pod tíhou ostatních) nebo pověšené na plastových ramínkách (opatrně na ostré hrany).

Latex skladujte v suchu, temnu a co nejdál od zdroje tepla. U světlých kousků zabraňte kontaktu s kovovými doplňky jiného oblečení.

Pokud chcete ve svých rajcovních kouscích zářit dlouhá léta, vše, co jsme se dneska naučili, si zapište za uši. Latex se vám za důkladnou péči tisíckrát odmění. Tak ať se blýská!