Bondage lana

Nejprodávanější

14 položek celkem
Lano na bondage Hidden Desire, 5 m  (černé) 7141
SCANDAL Lano na bondage, 10 m
299 Kč
6237
Konopné lano Taboom, 5 m
279 Kč
8464
Lano Taboom, 10 m (černé)
359 Kč
8465
Lano na bondage Hidden Desire, 3 m  (černé) 7142
Konopné lano Taboom, 10 m
359 Kč
8463
Lano na bondage Hidden Desire, 10 m  (černé) 7140
Lano na bondage Ouch!, 10 m (černé)
329 Kč
10697
Lano Taboom, 5 m (červené)
279 Kč
8468
Lano Taboom, 5 m (černé)
279 Kč
8467
Lano Taboom, 10 m (červené)
359 Kč
8466
Bondage lana

Vyzkoušejte bondage a “zapleťte“ se spolu. Vlastnosti dobrého bondage lana oceníte, ať už jste zkušený rigger, milovník japonského umění shibari, nebo náruživý skautík, který váže uzly podle příručky.   

Vyzbrojte se pořádným lanem a zajistěte si, aby vám vaše polovička neutekla z postele. Vlastnosti dobrého bondage lana oceníte, ať už jste zkušený rigger, milovník japonského umění shibari, nebo náruživý skautík, který váže uzly podle příručky.

Bondage hrátky jsou jednou z nejoblíbenějších BDSM praktik – cílem je omezit pohyb i smysly za účelem ponížení nebo zvýšení sexuálního prožitku (nejčastěji obojího).

Typy bondage lan

Bondážní lana jsou vhodná nejen ke svazování, ale i spankingu, podvazování a škrcení. Vyrábí se z bavlny, konopí, polyesteru i silikonu a mají různou délku (čím delší lano, tím více možností využití).

Kraťoučká lana se hodí na spoutání různých částí těla, dlouhá lana jsou ideální i na Shibari, "dekorační" bondage, důmyslnější svazovací hrátky a krkolomnější pozice. Jupí, to bude svazovaníčko.

TIPPři svazování svou oběť vášní pravidelně kontrolujte – dech, nepohodlí, teplotu a barvu svázaných končetin. Pokud něco není v pořádku, ihned zasáhněte. V krizových chvílích se vám budou hodit například bezpečnostní nůžky. 

Další praktické tipy se dozvíte v článku Jak na bondage: udržte svou lásku tam, kde ji chcete mít.


Jak vybrat správné bondage lano

Nejprve si položte několik otázek ohledně svých potřeb. Chcete měkké, nebo tvrdé bondážní lano? Preferujete přírodní materiály (např. konopí), nebo syntetiku (třeba nylon)? Potřebujete dlouhé BDSM lano, nebo krátké?

Délka BDSM lana závisí na konkrétních praktikách, které plánujete provádět. Delší lana jsou vhodná pro BDSM svazování celého těla, shibari a důmyslnější uzlování, zatímco kratší lana jsou ideální pro menší bondage, třeba svázání rukou (pro svázání rukou bohatě stačí 4 metry, pro větší bondage už si radši pořiďte lano dlouhé 10 nebo 20 metrů). Kratší BDSM lano se dá využít třeba i pro zaškrcení penisu a varlat.

Důležitá je i tloušťka lana – pro závěsnou bondage jsou lepší tlustší lana, která jsou pevnější, pro shibari a drobné uzly se hodí lana o tloušťce do 4 mm.

Výběr materiálu závisí na tom, jaké požadavky na lano máte a co s ním chcete dělat. Pro začátečníky jsou ideální bondage lana z bavlny a syntetických materiálů, např. bavlny nebo polyamidu. I 

  • Provazy z polyamidu jsou měkké, pohodlné a neodírají kůži, hůře však drží uzly a snáze vás popálí při rychlém tažení po kůži.
  • Bondage lana z bavlny jsou měkká a pohodlná a nehrozí vám popálení kůže, ale uzly se hůře rozvazují a provaz snadno nasává tekutiny včetně potu. Navíc má nízkou nosnost a nehodí se k závěsné bondage.
  • Konopná BDSM lana bývají méně příjemná na dotek, ale po ošetření velmi dobře drží uzly, mají malou pravděpodobnost popálení pokožky a vysokou nosnost. Mnoha lidem se rovněž líbí pro jejich tradiční vzhled i vůni.
  • Neošetřené jutové provazy jsou na dotek poměrně “kousavé”, ale po důkladném ošetření a delším používání jsou dostatečně jemné a příjemné. Oproti konopným provazům jsou lehčí a lépe se s nimi pracuje.
  • Lněná bondage lana jsou příjemně hladká, ale zároveň hodně tuhá a tvrdá. Mají vysokou odolnost a nosnost a bývají levnější než jutová a konopná.

Co použít místo bondage lana?

Pro takové to "domácí vázání" je BDSM lano skvělé. Neřeže, je příjemné na dotek a vypadá to cool. Pokud však nesvazujete partnerku často, chce to před akcí nastudovat, jak a kde ji omotat, aby si to užila. A když do bondáže zařadíte třeba uzel přes patřičné partie, bude mít jistě na co vzpomínat. Ze zkušenosti doporuučím pořídit co nejdepší lano, které pak můžete přehnout napůl a vážat dvojitě - partnerka se pak cítí o to víc znehybněná, bez nutnosti uzly příliš stahovat.

Ne vždy ale máte čas a chuť na delší akci. Pro rychlé svázání kočeny můžete využít bondage pásku, která je fajn v tom, že na tělo nelepí a přilne sama k sobě. Narozdíl od BDSM lana se ale nehodí na dekorační uzlování.

, Tým YOO.cz

BDSM lano pro vzrušující uzlování

Bondage lana vám nabízejí spoustu vzrušujících způsobů, jak je můžete během milostných her použít. Pojďte si vybrat z naší dlooouhé nabídky lan vybrat to své a vrhněte se do objevování. Vzrušující svazovací hrátky si užije každý hravý experimentátor.