Dodání do Vánoc garantujeme do pondělí 18. prosince 14:00, při objednávce produktů, které jsou skladem.
19 položek celkem
Bondage lana

Vyzkoušejte bondage a “zapleťte“ se spolu. Vlastnosti dobrého bondage lana oceníte, ať už jste zkušený rigger, milovník japonského umění shibari, nebo náruživý skautík, který váže uzly podle příručky.   

Vyzbrojte se pořádným lanem a zajistěte si, aby vám vaše polovička neutekla z postele. Vlastnosti dobrého bondage lana oceníte, ať už jste zkušený rigger, milovník japonského umění shibari, nebo náruživý skautík, který váže uzly podle příručky.

Bondage je jedna z nejoblíbenějších BDSM praktik – cílem je omezit pohyb i smysly za účelem ponížení nebo zvýšení sexuálního prožitku (nejčastěji obojího).

Typy bondage lan

Lana jsou vhodná nejen ke svazování, ale i spankingu, podvazování a škrcení. Vyrábí se z bavlny, konopí, polyesteru i silikonu a mají různou délku (čím delší lano, tím více možností využití).

Kraťoučká lana se hodí na spoutání různých částí těla, dlouhá lana jsou ideální i na Shibari, "dekorační" bondage, důmyslnější svazovací hrátky a krkolomnější pozice. Jupí, to bude svazovaníčko.

TIPPři svazování svou oběť vášní pravidelně kontrolujte – dech, nepohodlí, teplotu a barvu svázaných končetin. Pokud něco není v pořádku, ihned zasáhněte. V krizových chvílích se vám budou hodit například bezpečnostní nůžky. 

Další praktické tipy se dozvíte v článku Jak na bondage: udržte svou lásku tam, kde ji chcete mít.


Jak vybrat správné bondage lano

Nejprve si položte několik otázek ohledně svých potřeb. Chcete měkké, nebo tvrdé lano? Preferujete přírodní materiály (např. konopí), nebo syntetické materiály (třeba nylon)? Potřebujete dlouhé BDSM lano, nebo krátké?

Délka lana závisí na konkrétních praktikách, které plánujete provádět. Delší lana jsou vhodná pro BDSM svazování celého těla a důmyslnější uzlování, zatímco kratší lana jsou ideální pro menší bondage, třeba svázání rukou (pro svázání rukou bohatě stačí 4 metry, pro větší bondage už si radši pořiďte lano dlouhé 10 nebo 20 metrů).

Výběr materiálu závisí na tom, jaké požadavky na lano máte a co s ním chcete dělat. Pro začátečníky jsou ideální bondage lana z bavlny a syntetických materiálů, např. bavlny nebo polyamidu. I 

  • Provazy z polyamidu jsou měkké, pohodlné a neodírají kůži, hůře však drží uzly a snáze vás popálí při rychlém tažení po kůži.
  • Bondage lana z bavlny jsou měkká a pohodlná a nehrozí vám popálení kůže, ale uzly se hůře rozvazují a provaz snadno nasává tekutiny včetně potu. Navíc má nízkou nosnost a nehodí se k závěsné bondage.
  • Konopná BDSM lana bývají méně příjemná na dotek, ale po ošetření velmi dobře drží uzly, mají malou pravděpodobnost popálení pokožky a vysokou nosnost. Mnoha lidem se rovněž líbí pro jejich tradiční vzhled i vůni.
  • Neošetřené jutové provazy jsou na dotek poměrně “kousavé”, ale po důkladném ošetření a delším používání jsou dostatečně jemné a příjemné. Oproti konopným provazům jsou lehčí a lépe se s nimi pracuje.
  • Lněná bondage lana jsou příjemně hladká, ale zároveň hodně tuhá a tvrdá. Mají vysokou odolnost a nosnost a bývají levnější než jutová a konopná.

BDSM lano pro vzrušující uzlování

Bondage lana vám nabízejí spoustu vzrušujících způsobů, jak je můžete během milostných her použít. Pojďte si vybrat z naší dlooouhé nabídky lan vybrat to své a vrhněte se do experimentování.