30 položek celkem
Výživa na vlasy

Dopřejte své kštici péči, jakou si zaslouží. Přípravky pro výživu vlasů budou vaši korunu krásy náležitě rozmazlovat. Postarají se o důkladnou hydrataci i výživu a vykouzlí vám vlasy, za kterými se každý otočí. YOOoo, to bude krása!

Okouzlete okolí svým dokonalým účesem – vlasy jsou přece koruna krásy. Výživa na vlasy je něco jako potrava pro vaši kštici.

Vypadávající vlasy, roztřepené konečky a ztráta lesku jsou viditelné příznaky absence vitamínů, potřebné hydratace a nedostatečné péče. Tak nenechte své vlasy trpět a dopřejte jim pořádnou výživu od kořínků až ke konečkům. YOOoo, takové háro vám bude každý závidět.

Typy produktů pro výživu vlasů

V této kategorii najdete nejrůznější kondicionéry, masky, oleje, séra a tonika, která vašim vlasům dodají potřebné živiny a hydrataci. Tyto přípravky hravě zvládnou napravovat škody, které způsobuje časté žehlení a kulmování, barvení, špatné česání, ale i chlorovaná voda nebo velké teplotní výkyvy.

Tak si udělejte chvilku pro sebe a dopřejte svému háru intenzivní péči. YOOoo, každý se pak za vámi otočí a obdaruje vás obdivným a závistivým pohledem najednou.

TIP: Chcete pečovat nejen o své vlasy, ale také o své tělo? Mrkněte se na návod, jak si vykouzlit domácí lázně a zahoďte všechen stres za hlavu. YOOoo, to bude žůžo! 


Jak vybrat správnou výživu na vlasy?

Vyberte si produkt podle typu a délky vlasů a požadovaného efektu:

  • Pokud máte krátké nebo jemné vlasy, zvolte lehký kondicionér, který je nezatíží.
  • U kudrnatých nebo hrubých vlasů se poohlédněte po maskách a krémech, které dokáží hloubkově vyživit vlasy a pomohou zvýraznit kudrny.
  • Pro suché a dlouhé vlasy jsou skvělá séra, která se postarají o pořádnou dávku extra hydratace .
  • Pro suché vlasy hledejte výživné produkty s hydratačními složkami, jako jsou arganový, kokosový nebo avokádový olej, případně extrakt z Aloe vera.
  • Pro mastné vlasy vybírejte přípravky s lehkými a regulujícími složkami, jako jsou čajovníkový olej, citron nebo šalvěj. Vyhýbejte se příliš mastným nebo hutným produktům, které by mohly zvýšit produkci oleje na pokožce hlavy.
  • Pro jemné vlasy volte lehké přípravky, které nebudou zatěžovat vlasy. Hledejte výrobky obsahující kolagen, keratin nebo panthenol, které posilují vlasy.
  • Pro poškozené vlasy vybírejte produkty s obnovujícími složkami, jako jsou proteiny, arganový olej, keratin či vitamíny (zejména vitamín E a B5). Užitečné jsou vlasové masky a hloubkové kondicionéry.
  • Pro barvené vlasy používejte přípravky, které chrání barvu a poskytují hydrataci. Produkty s antioxidanty, jako je vitamin C, mohou chránit vlasy před poškozením způsobeným slunečním zářením.
  • Pro normální vlasy hledejte produkty vhodné pro všechny typy vlasů nebo specificky pro normální vlasy. Lehké výživné produkty jsou ideální pro udržení zdravých a lesklých vlasů.

Vyzkoušejte bezoplachovou výživu na vlasy

Pokud chcete extra lesk nebo jen potřebujete trochu výživy při každodenní péči o vlasy, vyzkoušejte bezoplachový kondicionér.

, Tým YOO.cz

Jak pečovat o suché a poškozené vlasy?

Vyhýbejte se příliš častému mytí vlasů, protože to může vlasy vysušovat. Ideální je mýt vlasy 2 - 3x týdně.

Používejte šampon a kondicionér speciálně vyvinutý pro suché nebo poškozené vlasy. Hledejte produkty, které jsou bohaté na hydratační složky, jako je Aloe vera, oleje (kokosový, arganový, jojobový) nebo glycerin.

Kondicionér používejte po každém mytí vlasů. Nanášejte ho od kořínků po konečky vlasů a nechte jej působit po dobu několika minut, aby dostatečně hydratoval vlasy.

Vlasy také pravidelně hydratujte pomocí vlasových masek nebo olejů. Aplikujte masku na vlasy a nechte ji působit podle pokynů na obalu. Oleje, jako je kokosový olej, arganový olej nebo olivový olej, můžete aplikovat na konečky vlasů a nechat působit přes noc.

Omezte používání fénu, kulmy či žehličky na vlasy. Tyto nástroje totiž mohou vysušovat a poškozovat vlasové vlákno. Pokud je používáte, aplikujte na vlasy nejdříve termální ochranu, která pomůže minimalizovat poškození teplem.

Vyhněte se účesům, jako jsou těsné culíky či drdoly. Tyto účesy mohou vlasy poškodit a způsobovat jejich lámání.

Vlasy pravidelně zastřihujte, abyste odstranili roztřepené konečky. Pravidelným stříháním udržujete vlasy zdravé a zabráníte dalšímu lámání.

Dbejte na vyváženou stravu a pijte dostatek vody. Správná výživa a hydratace mají pozitivní vliv na zdraví vlasů.

Omezte vystavení vlasů slunci a používejte sprej na vlasy, který je ochrání před UV zářením.

Vyzkoušejte hydratační a vyživující přípravky na vlasy

Dopřejte svým vlasům potřebnou hydrataci a výživu s řadou produktů z naší široké nabídky a užijte si zdravý vzhled a lesk vaší kštice. Hurá, budete vypadat úžasně.