17 položek celkem
Pánský krém na holení Heath London  150 ml 10259
Holení pro muže

Zkrotit porost na tváři je fakt brnkačka. Holení pro muže zatočí se střapatým plnovousem i pichlavým strništěm. YOOoo, teď budete štramák.

Holení je pro spoustu mužů každodenním rituálem. Co takhle si tuto činnost zpříjemnit a ulehčit? Pro hladké oholení bez nepříjemného podráždění a pupínků budete potřebovat správnou výbavu.

YOOoo, u nás najdete vše potřebné k dokonalému oholení i následné péči o vousy. Hodit se vám bude třeba holicí strojek, pěna či gel na holení, balzám po holení a další užitečné zlepšováky.

Pánské holení: jak ho zvládnout bez podráždění?

Holení je sice brnkačka, ale přesto má pár pravidel. Vždy pracujte jen s ostrými nástroji a důkladně hydratujte pleť. Pěna či gel na holení účinně změkčuje vousy a holicí strojek snadněji klouže po pokožce.

Jakmile je dílo dokonáno, použijte balzám nebo vodu po holení, abyste zklidnili pokožku. Výsledkem je hlaďoučká tvář bez poranění. Mňam!

TIP: Chcete se hýčkat, ale nevyznáte se v kosmetice? Brnkačka, v pánské drogerii vítězí jednoduchost, takže nepotřebujete poličky plné všelijakých serepetiček. Mrkněte do našeho stručného průvodce pánskou kosmetikou a udělejte si v tom přehled. 


Jaké produkty na holení pro muže existují?

  • Holicí strojky – jsou jedním z nejběžnějších nástrojů pro holení. Existují elektrické i tradiční manuální holicí strojky s různými funkcemi a určením.
  • Holicí žiletky – další tradiční možnost pro muže. Nabízejí se jednorázové žiletky a žiletky s výměnnými hlavicemi.
  • Holicí gel, krém nebo pěna – pomáhají zjemnit vousy a zjednodušují proces holení. Existují různé typy holicího gelu, krému nebo pěny s různými vůněmi.
  • Přípravky po holení – balzám nebo krém po holení je obvykle bez alkoholu a slouží k hydrataci a zklidnění pokožky po holení.
  • Speciální holicí nástroje – kromě základních produktů existují speciální holicí nástroje, jako jsou holicí strojky na tělo či intimní partie nebo nástroje pro precizní tvarování vousů.

Jak na holení vousů

Před holením je užitečné změkčit vousy. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je provést holení po teplé sprše nebo koupeli. Teplá voda pomáhá otevřít póry a změkčit chloupky.

Pokud budete holit žiletkou, aplikujte holicí gel nebo pěnu na oblast, kterou budete holit. Pomůže to zjemnit chloupky a snížit tření během holení. Pomocí holicího strojku můžete holit i "na sucho".

Začněte holit ve směru růstu chloupků. To pomůže snížit podráždění pokožky a zarůstání chloupků. Pokud se rozhodnete směr měnit, buďte opatrní a příliš netlačte (nadměrný tlak může způsobit podráždění). Holicí strojek by měl jít hladce přes pokožku.

Pravidelně oplachujte holicí strojek nebo žiletku, aby se odstranily chloupky a holicí gel. Při holení obtížně dostupných míst, jako jsou krk nebo brada, může být užitečné použít zrcadlo.

Po holení opláchněte zbývající holicí gel nebo pěnu teplou vodou a jemně osušte obličej čistým ručníkem. Pak naneste vhodný přípravek po holení, který pomáhá zklidnit pokožku a hydratovat ji. Vyberte si produkt, který vyhovuje vaší pokožce. Pokud máte citlivou pokožku, můžete použít hydratační krém nebo gel speciálně navržený pro citlivou pokožku.

Nakonec očistěte holicí strojek nebo žiletku a nechte je dobře vyschnout.

Jak na holení penisu

Holení penisu je velice podobné holení obličeje, ale vyžaduje větší opatrnost. Jemná pokožka intimních partií je totiž náchylnější na poranění a podráždění. Bezpečnější a pohodlnější je použití holicího strojku pro intimní holení (nebo s nástavcem na holení penisu). Zkontrolujte ale, že máte ostrou čepel, aby se minimalizovalo tahání chloupků.

Před holením je důležité důkladně umýt penis a okolní oblast teplou vodou a neutrálním mýdlem. Tím odstraníte nečistoty a bakterie, což může snížit riziko infekce.

Při holení penisu používejte krátké tahy a pokožku držte napnutou, abyste minimalizovali poranění. V případě podráždění nebo pořezání s holením přestaňte a postiženou oblast léčte.

Obvykle se doporučuje holení ve směru růstu chloupků, abyste minimalizovali podráždění a zarůstání chloupků. Opačný směr může vést ke hladšímu oholení, ale hrozí vyšší riziko podráždění.

Po holení můžete použít hydratační krém nebo balzám, který je vhodný pro citlivou pokožku intimní oblasti. To pomůže zklidnit a hydratovat pokožku. Také je důležité udržovat oholený penis a oblast kolem něj čistou a suchou, abyste minimalizovali riziko infekce.

Vyberte si správné produkty na holení pro muže

Hladká tvář a upravený rozkrok vám zvednou sebevědomí a zvýší šanci na úspěch při lovu samiček. Tak na co ještě čekáte? Pojďte si vybrat ty správné produkty na holení pro muže a jděte na to.