Dodání do Vánoc garantujeme do pondělí 18. prosince 14:00, při objednávce produktů, které jsou skladem.
20 položek celkem
Aroma difuzéry

Toužíte si vychutnat opravdovou domácí pohodičku? Aroma difuzéry provoní váš byt, navodí pocit pohody a odbourají všechny stresy. Yooo, to je vůůůně.

Toužíte provonět svůj byt a dát vašemu životu peprnější jiskru? Aroma difuzéry se o to postarají. YOOoo, váš domov se stane hnízdečkem lásky vcukuletu.

Jaké kouzlo skrývá aroma difuzér?

Aroma difuzéry vytvoří příjemnou a relaxační atmosféru ve vašem domově nebo pracovním prostoru, případně vás naladí na vlnu romantiky. Také dokáží přebít nepříjemné pachy, které vzniknou třeba při vaření v kuchyni nebo během trůnění na WC.

Kromě ovlivnění nálady a navození příjemné vůně mají difuzéry aroma i další pozitivní efekty. Mohou např. zlepšit kvalitu vzduchu v místnosti, zvýšit vlhkost nebo ovlivnit zdraví. Záleží na typy difuzéru a vybraném vonném oleji.

Některé vonné oleje mají relaxační účinek (mohou pomoci snížit stres a úzkost a navodit pocit pohody), jiné pomohou zlepšit dýchání nebo mají schopnost podporovat klidný spánek a další zase mají antibakteriální nebo dezinfekční vlastnosti, které mohou pomoci očistit vzduch od mikrobů a bakterií. YOOoo, to je něco!


Jaké existují aroma difuzéry?

  • Tyčinkové difuzéry (vonné tyčinky) – nevyžadují žádné složité ovládání, pro svůj chod nepotřebují elektrický proud a můžete je použít v podstatě kdekoli. Skládají se z nádoby, která je naplněna vonnou esencí, a speciálních tyčinek či tkaniny. Tyčinky jsou ponořené v nádobě, ze které natahují vonný olej.
  • Tepelné difuzéry (aromalampy) – fungují na principu ohřevu pomocí svíčky nebo elektrické energie. Do misky s vodou nakapete vybranou vonnou esenci, případně do ní vložíte vonný vosk, a pod misku umístíte čajovou svíčku. Působením tepla se následně do vzduchu uvolňuje vybraná vůně.
  • Ultrasonické aroma difuzéry (utrazvukové) – difuzér je vybavený nádobkou, do které se nalije voda v kombinaci s několika kapkami éterického oleje. Za pomoci ultrazvukových vibrací dochází k uvolňování jemné mlhy či páry do okolí. Vzhledem ke svému provozu na vodní bázi zvyšují vlhkost vzduchu, proto se příliš nehodí do místností, ve kterých je už tak vlhkost vzduchu vyšší.
  • Vzduchové difuzéry (nebulizační) – velmi výkonné modely, které se hodí i do větších místností a kanceláří. Na rozdíl od ultrazvukových modelů se do nich nepřidává voda. Esenciální oleje tak nejsou ničím ředěny a do ovzduší se proto distribuuje daleko vyšší koncentrace těchto olejů.
  • Odpařovací difuzéry – jsou vybaveny malým ventilátorem, který transformuje oleje z kapalin na plyn a následně tyto složky rozptyluje do vzduchu. Za odpařovací difuzéry můžeme označit i některé modely zvlhčovačů vzduchu, do kterých je možné přidat éterické oleje.

Jak vybrat aroma difuzér

Zvažte, který typ nejlépe vyhovuje vašim potřebám. Chcete jen navodit příjemnou atmosféru, nebo chcete zlepšit spánek, relaxaci, koncentraci nebo čistění vzduchu? Podle toho si zvolte vonný olej a typ difuzéru.

Dalším z důležitých faktorů, který je potřeba při výběru difuzéru zvážit, je oblast pokrytí. V podstatě se jedná o plochu (v metrech čtverečních), kterou dokáže difuzér provonět. Dosah difuzéru by měl být vždy uvedeýn v parametrech daného modelu.

Do menších místností (chodby, ale i dětské pokoje) se hodí difuzéry určené pro rozlohu 10 – 20 m2. Pro středně velké místnosti (kanceláře, kuchyně spojené s obývacím pokoje) jsou vhodné difuzéry určené pro prostory o rozloze 20 – 30 m2. Velmi velké místností (recepce, haly, komerční místnosti) zvládnou provonět difuzéry, které mají dosah 40, ale i přes 65 m2.

Zajímejte se i o dobu provozu na jednu náplň a jak dlouho může vybraný difuzér běžet bez přestávky. Najdete jak základní modely, jejichž délka provozu se pohybuje mezi 4 až 12 hodinami, tak i mimořádně výkonné a objemné modely, které mohou běžet nepřetržitě 20 i více hodin.

Vezměte do úvahy také design a styl a vyberte si aroma difuzér, který se hodí do vašeho interiéru a lahodí vašemu oku. Někdo bude preferovat výrazný kousek, který poslouží i jako ozdoba interiéru, jiní mají raději nenápadné kousky, kterých si nikdo nevšimne.

Zvažte, jaké funkce jsou pro vás důležité. Některé difuzéry mají různá nastavení intenzity vůně, barevné osvětlení, časovací funkce a další speciální vlastnosti, které vám mohou zpříjemnit používání. Zjistěte si i to, zda difuzér vyžaduje elektrický zdroj nebo baterie.

U elektrických difuzérů se zaměřte i na hlučnost. Pro relaxaci jsou ideální volbou modely, jejichž hlučnost nepřesahuje hodnotu 25 decibelů. Pozor na velmi velké difuzéry s ventilátory, které bývají podstatně hlučnější.

Aroma difuzéry nejsou jedinou možností

Pokud chcete mít voňavý domov, vyzkoušejte také jiné typy vůní do bytu. Máme pro vás třeba vonné svíčky, které na rozdíl od difuzéru aroma potěší každou romantickou duši svým hřejivým plamenem.

, Tým YOO.cz

Je používání aroma difuzéru bezpečné?

Používání aroma difuzéru je obecně bezpečné, ale existuje několik faktorů, které byste měli zvážit a dodržovat, aby se minimalizovalo riziko a zajistila bezpečnost. Vždy je nejlepší postupovat podle pokynů výrobce.

Používejte pouze kvalitní vonné oleje od důvěryhodných značek. Některé levné nebo nekvalitní oleje mohou obsahovat syntetické látky nebo chemikálie, které mohou být škodlivé. Pokud máte alergie nebo citlivost na určité složky, prověřte, zda vonné oleje neobsahují látky, na které jste alergičtí.

Nepřehánějte to s množstvím vonných olejů nebo délkou provozu difuzéru. Přílišná expozice může způsobit nepříjemné reakce nebo alergie.

Pokud máte děti či domácí zvířata, zjistěte, které vonné oleje jsou pro ně bezpečné, a vyhněte se těm, které by jim mohly ublížit. Některé vonné oleje mohou mít vliv i na hormonální systém těhotných žen. Během těhotenství je vhodné se vyhnout silným a stimulačním olejům.

Aroma difuzéry vám zpříjemní život

Aroma difuzéry zpříjemní život těm, kteří mají rádi voňavý domov. Pomohou zlepšit náladu, navodit správnou atmosféru i vykouzlit zdravější prostředí. Vyberte si z naší voňavé nabídky difuzérů aroma ten svůj.