8 položek celkem
Tuhé šampony

Chcete mít krásné vlasy, ať už jste kdekoliv? Není problém. Tuhé šampony si můžete vzít všude s sebou a navíc nevytvoříte žádný zbytečný odpad. YOOoo, na tak krásnou hřívu ulovíte každého.

Vlasy jsou koruna krásy, to přece každý ví. Pro udržení kštice v dokonalém stavu je důležité mít ten správný šampon. Tuhé šampony se o vaše vlásky postarají. YOOoo, ty budou krásné.

Výhody tuhých šamponů

Tuhé šampony jsou šetrné k přírodě, krásně voní, hydratují pokožku a vlasům dodávají potřebné vitamíny. Vaše hříva bude po jejich použití jemná, lesklá a nezatěžovaná.

Tuhý šampon bývá podobně jako tuhé mýdlo často zabalený v papíru (nebo je zcela bez obalu), což pomáhá snižovat množství plastového odpadu, který vytváříme. Oproti tekutému šamponu v plastové láhvi je tedy ekologicky šetrnější.

Není náchylný na zkažení nebo vytečení a neobsahuje vodu, což může prodloužit jeho životnost. Na jedno umytí vlasů navíc většinou spotřebujete méně šamponu, což vám kromě prodloužení životnosti ušetří i peníze.

Některé tuhé šampony obsahují oproti klasickým tekutým šamponům méně chemických látek. To může být výhodou pro ty, kteří preferují přírodnější a jednodušší složení. Je ale potřeba studovat složení.

Tuhý šampon je ideální pro péči o vlasy během cestování, protože je kompaktní a snadno se přenáší. Navíc nepodléhá omezením na přepravu tekutých látek v rámci pravidel leteckých společností, což znamená, že ho můžete bez problémů převážet i na palubě letadla. Narozdíl od suchého šamponu však pro jeho použití potřebujete vodu.

RELAXAČNÍ TIP: Odpočiňte si v domácích lázních, za kterými nemusíte cestovat, ani se nakládat do vody s cizími lidmi. Poradíme vám, jak si vykouzlit parádní lázně u sebe v koupelně. Jupí, to bude pohodička!


Jak si vybrat tuhý šampon

Prvním krokem je zvážení vašeho typu vlasů a pokožky hlavy. Tuhé šampony totiž nejsou univerzální a nehodí se na všechny typy vlasů.

  • Suché vlasy – hledejte tuhý šampon s hydratačními složkami, jako je kokosový olej nebo Aloe vera a vyhněte se šamponům s vysoušejícími složkami, jako je alkohol.
  • Mastné vlasy – zvolte tuhý šampon, který obsahuje složky pro regulaci nadměrné produkce oleje, například jílovité minerály nebo bylinné extrakty. Mějte se na pozoru před příliš hydratačními složkami, které by mohly vlasy zatížit.
  • Normální vlasy – pokuste se najít tuhý šampon s vyváženými složkami, které udržují vlasy zdravé.
  • Citlivá pokožka hlavy – zvažte tuhý šampon, který neobsahuje přílišné množství vonných látek nebo agresivních chemikálií.
  • Poškozené vlasy – hledejte tuhý šampon s obnovujícími a regeneračními složkami, jako je keratin nebo arganový olej. Vyhněte se tuhým šamponům s hrubými exfoliačními složkami, které by mohly poškodit již oslabené vlasy.
  • Jemné vlasy – zvažte tuhý šampon, který poskytuje objem. Vyhýbejte se těžkým a mastným složkám, které by mohly vlasy zatížit.
  • Barvené vlasy – hledejte šampon, který chrání barvu vlasů a zabrání jejímu vyblednutí. Vyhněte se šamponům s výrazně čisticími složkami, které by mohly otevřít kutikuly vlasů a způsobit vyblednutí barvy.
  • Dlouhé vlasy – zvažte tuhý šampon, který obsahuje složky pro vyživování a ochranu dlouhých vlasů před lámáním a rozštěpením.

Pečlivě prostudujte složení tuhého šamponu. Především ve chvíli, kdy máte alergii nebo citlivou pokožku, se vyhněte šamponům s agresivními chemickými látkami nebo přísadami, na které jste alergičtí.

Zajímejte se také o vůni tuhého šamponu a vyberte si takovou, která je vám příjemná. Existují i neparfémované tuhé šampony pro ty, kteří preferují produkty bez vůně.

Tuhý šampon se většinou balí do papíru nebo plechové krabičky. Vyberte si takový typ balení, který vám bude nejvíce vyhovovat při používání a skladování. Pokud máte zájem o ekologické hledisko, hledejte tuhý šampon, který je balený v ekologicky šetrném obalu a má snížený ekologický dopad.

Čím lze nahradit tuhý šampon na cestách?

Tuhý šampon se snadno převáží, ale bez vody jste (ne)namydlení. Pokud víte, že na cestách nebudete mít často přístup k vodě, šikne se vám spíš suchý šampon, pomocí kterého vlasy umyjete i bez kapky vody. 

, Tým YOO.cz

Jak používat tuhý šampon

Vlasy navlhčete pod tekoucí vodou tak, aby byly rovnoměrně mokré. Vezměte do ruky tuhý šampon a aktivujte ho tím, že ho pomalu promnete mezi dlaněmi nebo třením o mokré vlasy. Některé tuhé šampony se aktivují snadněji, pokud je na chvíli namočíte pod vodou. Cílem je vytvořit pěnu nebo emulzi, kterou budete používat k mytí vlasů.

Rozprostřete aktivovaný tuhý šampon po mokrých vlasech. Soustřeďte se především na pokožku hlavy a kořeny vlasů, kde se nejvíce tvoří olej a nečistoty. Pokud je to potřeba, můžete tuhý šampon lehce rozetřít také po délce vlasů.

Pomocí prstů jemně masírujte pokožku hlavy s naneseným tuhým šamponem. Tím pomůžete odstranit nečistoty a zlepšit cirkulaci krve. Pokud zjistíte, že tuhý šampon nemá dostatek pěny, přidejte trochu vody. Opakujte tento krok, dokud nebudete spokojeni s čistotou vlasů.

Po dokončení mytí vlasů důkladně opláchněte tuhý šampon teplou vodou, až se voda stane průzračnou a nebudete mít ve vlasech žádné zbytky šamponu. Pokud používáte kondicionér, můžete ho aplikovat po opláchnutí tuhého šamponu. Nakonec vlasy vysušte podle toho, jak jste zvyklí.

Tuhý šampon uložte na suché místo, aby zaschl a byl připraven na další použití.

Jak skladovat tuhý šampon

Tuhý šampon skladujte na suchém místě. Zabraňte kontaktu s vodou, aby nedošlo k jeho změknutí nebo rozpadu. Ideální je skladovat šampon v původním obalu, na mýdlence nebo v plechové krabičce. Také ho můžete zavěsit do sisalového sáčku, kde může krásně oschnout. Mokré podmínky mohou způsobit i vznik plísní nebo bakterií.

Šampon nedávejte na přímé sluneční světlo, protože může ovlivnit jeho konzistenci a účinnost. Ideálně byste měli tuhý šampon skladovat v chladném prostředí, aby nedošlo k jeho nadměrnému zahřívání. Příliš vysoké teploty mohou způsobit změkčení nebo roztavení šamponu.

Pokud plánujete tuhý šampon přenášet, použijte vhodný obal na cestování, který zabrání v jeho rozdrcení nebo kontaminaci. Ideální je například plechová krabička.

Vyzkoušejte tuhý šampon na vlasy

Tuhý šampon není vhodný pro každého (tekutý šampon je přece jen pro mytí vlasů pohodlnější). Pokud si ale vyberete správný typ šamponu a naučíte se jej používat, přinese vám řadu výhod. Tak si pojďte vybrat z naší nabídky tuhých šamponů ten svůj a vyzkoušejte jej co nejdříve.