Kegelovy kuličky a sady vaginálních činek

Nejprodávanější

9 položek celkem
Kegelovy kuličky

Ztrácí vaše lůno sílu? Pořiďte si kegelovy kuličky a naordinujte si slastný tréninkový program během úklidu či cvičení. Heslo zní: “Zasunout, zatnout a nepustit.” Yoo, to bude síla!

Vytrénujte pánevní svalstvo k dokonalosti. Kegelovy kuličky a sady vaginálních činek jsou určeny primárně k posilování svalů pánevního dna a zeefektivnění Kegelových cviků. V podstatě se jedná o různě těžká závažíčka v kabátku z hebkého silikonu, která se silou gravitace snaží vyklouznout z vaginy a vy je stiskem svalů musíte udržet uvnitř. YOOoo, to je výzva!

Jak začít posilovat s kegelovými kuličkami?

Pro postupný trénink svalů sáhněte po kegelových kuličkách nebo rovnou sadě vaginálních činek, ve které najdete činky o různé hmotnosti. Začnete tou nejlehčí a postupně se dopracujete k nejtěžší. Některé vaginální činky vás dokonce rozmazlí příjemným vrrrrrrněním.

TIP: Chcete posilovat pánevní dno a ještě si vychutnat slastné žůžo? Zkuste venušiny kuličky – ty skrývají volně se pohybující závažíčka, která při sebemenším pohybu narážejí do stěn vnějších kuliček, čímž je rozechvívají a stimulují poševní stěny. Přečtěte si článek o venušiných kuličkách a dozvíte se víc. Jupí! 


Jak vybrat správné Kegelovy kuličky?

Při výběru správných Kegelových kuliček je rozhodující jejich velikost a hmotnost. Pokud máte po klasickém porodu nebo pociťujete příznaky oslabených svalů pánevního dna (např. bolestivý sex, slabý orgasmus či samovolný únik moči), začněte s většími a lehčími kuličkami (s průměrem cca 3,5 cm a hmotností kolem 50 g).

Pokud chcete kuličky používat preventivně a netrpíte žádnými potížemi, můžete si dovolit kuličky malé a těžší (kolem 70 - 80 g). Do větších hmotností se pusťte až ve chvíli, kdy bez problému zvládáte nosit lehčí kousky.

Myslete i na výběr správného materiálu. Nejoblíbenější jsou kuličky ze silikonu, protože je zdravotně nezávadný, příjemný na dotek, snadno se čistí a rychle se zahřeje na teplotu těla.

Jak používat Kegelovy kuličky při cvičení pánevního dna

Při prvním zavádění kegelových kuliček se pohodlně položte na záda, uvolněte nohy a lehce je pokrčte. Naneste na kuličky dostatečné množství lubrikantu a jednu po druhé je zasuňte do vaginy směrem dopředu a nahoru tak, aby koncová smyčka zůstala venku podobně jako u zavádění tampónu.

Jakmile jsou kuličky uvnitř, tak se pomalu postavte a několikrát se projděte po pokoji, abyste si na kuličky zvykla. Aby byl trénink efektivní, měla byste cvičit zhruba 30 minut denně. Kuličky je navíc potřeba používat při přirozeném pohybu.

Vždy je důležité používat správnou hmotnost kuliček – příliš lehké vám v tréninku příliš nepomohou, příliš těžké zase neudržíte v sobě nebo budete svaly pánevního dna zbytečně přemáhat. Vždy naslouchejte svému tělu a v případě potřeby si udělejte přestávku, protože jen tak zajistíte, že budete trénovat svaly pánevního dna bezpečně a efektivně.

Postupným navyšováním hmotnosti zeefektivňujete posilování pánevního dna, takže sady vaginálních činek a kuliček jsou pro tento účel ideální. Jakmile už o kuličkách uvnitř "nevíte", vyměňte je za těžší.

Vyzkoušejte Kegelovy kuličky co nejdříve

Kegelovy kuličky vám nabízejí jedinečný a zábavný způsob cvičení a posílení pánevního dna, zlepšení intimního zdraví a intenzivnější prožitek při sexu. Vyberte si z široké nabídky kegelových kuliček a sad vaginálních činek a začněte s tréninkem se špetkou rozkoše co nejdříve.