15 položek celkem
Tuhá mýdla

Čistota půl zdraví, YOOoo, to přece každý ví. Tuhá mýdla vás zbaví nánosů všedního dne, krásně ovoní pokožku a neprodukují zbytečný odpad. Jupííí.

Tuhá mýdla rozmazlí vaše ruce i nožky a budou je udržovat čisté, voňavoučké a krásné. S tuhými mýdly se péče o tělo stane vaším oblíbeným smyslovým zážitkem. YOOoo, to bude rozmazlováníčko.

Výhody tuhých mýdel

Hledáte alternativu k běžnému “sprcháči“ či tekutému mýdlu? Vyzkoušejte tuhá mýdla, která obsahují kvalitní oleje, bylinky a másla. Jsou voňavoučká a díky své textuře a konzistenci snadněji odstraní nečistoty a oleje z pokožky. Parádička!

Tuhá mýdla mají menší ekologický otisk než tekutá mýdla. Obvykle nemají plastový obal a často mají nižší obsah chemických látek, jako jsou konzervanty nebo parfémy. To pro vás může být výhodou, zejména pokud máte citlivou pokožku.

Většinou vydrží déle než tekutá mýdla, což znamená méně častou potřebu nákupu nových produktů. S tuhým mýdlem máte větší kontrolu nad dávkováním – můžete snadno určit, kolik mýdla použijete, což vám pomůže minimalizovat plýtvání.

Tuhá mýdla jsou skvělou volbou pro cestování, protože mohou mít kompaktní a snadno přenositelnou vleikost a navíc nejsou omezena pravidly pro přenos tekutých látek v letadlech stejně jako tuhé šampony.

TIP: Milujete voňavé serepetičky na tělo? Inspirujte se v našem článku o domácích lázních a proměňte svou koupelnu v luxusní oázu odpočinku. 


Z čeho se vyrábí přírodní mýdla?

Přírodní tuhá mýdla jsou vyrobená z přírodních a mnohdy i organických složek, jako jsou:

  • Rostlinné oleje (např. olivový kokosový palmový mandlový či ricinový) – pomáhají přírodnímu mýdlu vytvářet pěnu a poskytují hydrataci a výživu pokožce.
  • Másla – některá mýdla mohou obsahovat rostlinná másla, jako je bambucké nebo kakaové. Jsou bohatá na tuky a pomáhají hydratovat pokožku.
  • Éterické oleje (z různých rostlin, například levandule, citronu, máty nebo tea tree) – navoní mýdlo a mohou mít aromaterapeutický účinek na vaši mysl.
  • Byliny a extrakty – některá přírodní mýdla obsahují byliny, květiny a extrakty z rostlin, které mohou mít různé prospěšné účinky na pokožku.
  • Přírodní barviva – barvy použité v přírodních mýdlech jsou obvykle z přírodních zdrojů, jako jsou rostliny nebo minerály.
  • Jiné přírodní přísady – v závislosti na určení mýdla mohou být přidávány další přírodní složky, jako je med, ovesný olej, jogurt, mořské řasy nebo jíly, které mají různé vlastnosti pro péči o pokožku.
  • Exfoliační složky – některá přírodní mýdla mohou obsahovat např. mořskou sůl nebo pomleté mandlové skořápky pro exfoliaci a odstranění odumřelých kožních buněk.

Jak vybrat správné tuhé mýdlo

Jako první zvažte svůj typ pleti:

  • Suchá pokožka – na suchou pokožku hledejte tuhé mýdlo s hydratačními složkami, jako je glycerin, oleje nebo máslo (například bambucké).
  • Mastná pokožka – vyhýbejte se hydratačním složkám a raději zvolte tuhé mýdlo s obsahem antimikrobiálních nebo čistících složek, jako je síra nebo jíl.
  • Citlivá pokožka – hledejte tuhé mýdlo s minimálním množstvím parfémů a barviv. Dobrou volbou je také mýdlo s přírodními a hypoalergenními složkami.

Vždy si přečtěte složení a vyhýbejte se mýdlům, která obsahují látky, na které jste alergičtí, nebo které nejsou vhodné pro váš typ pokožky.

Pokud máte zájem o ekologické produkty, hledejte tuhé mýdlo v recyklovatelném obalu (nebo zcela bez něj) a s přírodními složkami.

Rozhodněte se, zda chcete tuhé mýdlo pro obličej, tělo nebo ruce. Některá mýdla jsou speciálně formulována pro určité části těla.

Při výběru se rozhodujte také podle samotné vůně mýdla a jeho designu. Některá mýdla jsou totiž tvarovaná tak, aby se stala ozdobou vaší koupelny nebo aby potěšila jako dárek.

Jak skladovat tuhé mýdlo

Tuhé mýdlo by mělo být uloženo v suchém prostředí, aby nedocházelo k jeho rozkladu nebo měknutí a tvorbě plísní a bakterií. Zabraňte kontaktu mýdla s přímým proudem vody nebo vlhkostí.

Po použití mýdla v koupelně ho nechte vyschnout na dobře odvětrávané mýdlence nebo podložce. Mýdlenka s drážkami nebo otvory umožňuje, aby voda stékala z mýdla a umožnila mu lépe vyschnout.

Mýdlo skladujte mimo přímé sluneční světlo. Sluneční záření a teplo mohou způsobit, že mýdlo ztratí vůni nebo změkne.

I tuhá mýdla mají omezenou dobu trvanlivosti. Pokud jste tuhé mýdlo dlouho nepoužívali, zkontrolujte jeho vůni a texturu. Pokud se začne měnit nebo cítíte zápach, může být čas na jeho výměnu.

Jestliže si chcete vzít tuhé mýdlo na cesty, můžete ho uchovávat v malém plastovém obalu nebo speciálním mýdelníku určeném pro cestování.

Jak využít tuhé mýdlo v domácnosti

Klasické tuhé mýdlo se dá využít na mnoho způsobů, nejen na mytí rukou. Dá se z něj třeba vyrobit ekologické tekuté mýdlo či prací prášek, provoní vaši skříň nebo spraví protivné vrzání starých dveří. Kromě toho si ale umí poradit s celou řadou dalších věcí.

Drhne vám zip u bundy, kalhot nebo kabelky? Nesnažte se ho silou rozpohybovat a vezměte si na pomoc tuhé mýdlo. Potřete kouskem mýdla zoubky zipu v postiženém místě a párkrát opatrně přejeďte jezdcem nahoru a dolů. Trocha mýdla a mělo by být po problému.

Mýdlo odvede skvělou práci i v botníku. Pomáhá totiž eliminovat nepříjemný zápach z bot. Stejně tak lze mýdlo vložit i do zavazadel, která používáte jen zřídka. Vyhnete se tak nepříjemnému zápachu zatuchliny.

Voňavé mýdlo pomůže i proti molům. Stačí jej nastrouhat do misky nebo do látkového pytlíku a ten položit nebo pověsit do skříně. Zatímco oblečení bude krásně provoněné, moli se vaší skříni budou vyhýbat obloukem.

Vyberte si své tuhé mýdlo

Máme pro vás spoustu tuhých mýdel mnoha různých vůní a tvarů, která udělají radost nejen vám, ale i vašim blízkým. Tak na co ještě čekáte? Pojďte si vybrat to své a dopřejte svým rukám péči, kterou si zaslouží.