Hrátky s voskem nejen pro BDSM začátečníky

Láká vás představa horkého vosku na nahém těle? Vyzkoušejte techniku zvanou wax play. V tomto článku vám prozradíme, jak se na tyto vzrušující hrátky připravit, čeho se vyvarovat i jak vybrat tu správnou svíčku.

Oheň je asi nejpřitažlivějším a nejvíce sexy ze všech elementů, pokud se tedy o vodě, vzduchu a zemi můžeme podobným způsobem vyjadřovat. Oheň spaluje, ale i hřeje a manipulace se svíčkami v rámci sexuální hry je touhou najít rovnováhu mezi dvěma extrémy chladu a horka a dopřát tak partnerovi netradiční zážitek.

Wax play není jen o bolesti

Cílem wax play je vyvolat na partnerově kůži hřejivý až pálivý pocit, který ale není nebezpečný. Jedná se spíš o jakýsi příslib bolesti, který nikdy nenabude reálných tvarů a nezpůsobí tak skutečnou bolest nebo dokonce spáleniny (pokud budete opatrní).

V rámci BDSM komunity hrátky s voskem patří k těm, kterým se věnují spíše zkušení jedinci, než úplní začátečníci. Hlavně proto, že správná manipulace s hořící svíčkou vyžaduje trpělivost, opatrnost a především trénink. S ohněm si není radno zahrávat, ale hrát si je dovoleno. A jaké zásady se vyplatí se svíčkou v posteli dodržovat?

Bezpečnost při wax play

Nenechte se zlákat líbivou představou ložnice, ve které plápolá spousta hřejivých plamínků. Bohatě vám postačí jedna hořící svíčka. Povlečení, záclony, bondage lana i vlasy totiž moc dobře hoří.

Bezpečnost při wax play
Takové kreace už vyžadují více zkušeností

Jak vybrat svíčku vhodnou pro wax play?

Pokud patříte mezi začátečníky, věnujte maximální pozornost výběru svíčky. Vosk některých svíček může mít vysokou teplotu tání, díky čemuž byste místo příjemného zážitku mohli miláčkovi způsobit akorát nepěkné popáleniny.

Rozlučte se s představou, že pro účely této seance použijete levandulovou svíčku s třpytkami. Držte se pravidla, že čím víc “fancy“ svíčka je, tím více škodlivých látek obsahuje.

Typy svíček

Speciální BDSM svíčky

Rozhodně stojí za to investovat do svíčky, která je k BDSM voskovým hrátkám určená. Speciální BDSM svíčky mají nižší teplotu, při které se vosk začne roztékat a je tedy velmi nepravděpodobné, že by neopatrná manipulace se svíčkou způsobila partnerovi popáleniny. 

Masážní svíčky

Pokud začínáte a chcete se vyvarovat bolesti, vyzkoušejte masážní svíčky. Ty tají při nízkých teplotách, jsou příjemně voňavé a obsažené přírodní oleje navíc příjemně vyživují pokožku. A pokud partnerku drsnější hrátky nezaujmou, můžete ji dopřát alespoň příjemnou masáž.

Čajové svíčky

Vosk čajových svíček sice taje při nízké teplotě, ale i po roztavení veškerého obsahu kalíšku plamínek hoří dál. V důsledku toho teplota roztaveného vosku stoupá a ten pak může způsobit popáleniny. Nemluvě o tom, že se můžete spálit i o rozpálený hliníkový kalíšek.

Klasické parafínové svíčky

Nejlepší jsou obyčejné bílé neparfémované svíčky. Pokud toužíte po barevných efektech, vybírejte ty nejměkčí, neboť se zpravidla rozpouští při nižších teplotách.

Svíčky ze včelího vosku

Nejsou pro BDSM hrátky příliš vhodné. Vosk se rozpouští při vysokých teplotách a může způsobit popáleniny.

Svíčky ze sojového vosku

Sojový vosk se roztéká při nižších teplotách, rychle tvrdne a následně ho lze snadno odstranit. Příjemným bonusem nulové riziko alergické reakce (pokud tedy nemáte alergii na sóju).